Çözüldü Kali Linux Apt-Get hatası

Th1rd M4n

Yeni üye
24 Ağu 2017
4
0
Herkese selamlar,
Kali Linux 2016.2 işletim sistemini sanal makine olarak bilgisayarıma kurdum. Fakat "apt-get" komutu ile program indireceğim zaman (tor, figlet, cmake, vb.) "Paket doğrulanamadı" hatasını alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Th1rd M4n

Yeni üye
24 Ağu 2017
4
0
Ekran görüntüsünü "Prt Sc" tuşuna basıp aldım fakat olmadı, "apt-get install cmake" komutunu girdikten sonra Terminal'de yazanları ve sources.list'de yazanları atacağım.

Terminal:
root@kali:~# apt-get install cmake
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
Aşağıdaki ek paketler de kurulacak:
cmake-data
Önerilen paketler:
codeblocks eclipse ninja-build
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
cmake cmake-data
0 paket yükseltilecek, 2 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
3,358 kB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 16.1 MB ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz? [E/h] e
UYARI: Aşağıdaki paketler doğrulanamıyor!
cmake-data cmake
Paketler doğrulanmadan kurulsun mu? [e/H]

sources.list:
#

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 2.0 _Sana_ - Official Snapshot i386 LIVE/INSTALL Binary 20150808-07:40]/ sana contrib main non-free

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux 2.0 _Sana_ - Official Snapshot i386 LIVE/INSTALL Binary 20150808-07:40]/ sana contrib main non-free

deb Index of /kali sana main non-free contrib
deb-src Index of /kali sana main non-free contrib

deb Index of /kali-security sana/updates main contrib non-free
deb-src Index of /kali-security sana/updates main contrib non-free

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.