Kali Linux Araçlarını Nasıl Kullanırım?

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
7
merhabalar ben bilgisayarıma direkt kali linuxu kurarak bi çılgınlık yaptım ve artık geri dönüşümde yok bu yüzden toolara merak sardım denedim denedim bi bilgisayara sızmayı denedim ama youtubeden denedim olmadı tool önerisi verenlerden toola alıp onları öğrenmeye çalıştım olmadı hep bi yanlış yoldaymışım gibi nerde hata yapıyorum bu arada 1 haftadan uzun süredir uğraşıyorum önemli olan bi yere sızmak değil herhangi bir saldırı da olmuyor

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,618
1,201
Anıtkabir
merhabalar ben bilgisayarıma direkt kali linuxu kurarak bi çılgınlık yaptım ve artık geri dönüşümde yok bu yüzden toolara merak sardım denedim denedim bi bilgisayara sızmayı denedim ama youtubeden denedim olmadı tool önerisi verenlerden toola alıp onları öğrenmeye çalıştım olmadı hep bi yanlış yoldaymışım gibi nerde hata yapıyorum bu arada 1 haftadan uzun süredir uğraşıyorum önemli olan bi yere sızmak değil herhangi bir saldırı da olmuyor
Kali Linux direk bilgisayara değil sanal makine içine indirmeniz lazım

SignIn

Üye
6 Eki 2022
170
84
Tokyo
aynen linux içine virtualbox indir;
O sitede açıklı sunucular var indir;
(iso olarak iniyor)
onları virtualbox ile açıp aktif hale getirip gerçek bir saldırı senaryoları üzerinden kendini geliştirebilirsin​

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
7
yani doğru anladım değilmi
virtualboxu kali linuxa indriyorum
sonra virtual boxun içine kali linux kuruyorum
o kali linuxtan attığın siteleri açıyorum
ve ana pc den saldırıyorum
buysa daha çok sorum olacak

tamam tamam pardon şimdi anladım kalime virtual indiriyorum ardından verdiğin sitedekileri indiriyorum indirdiklerim iso olarak iniyor ve bende bu sanal makinadaki açılan şeylerle saldırı yapmaya çalışıyorum

tamam ama bana bir şeyi açıklaman lazım şimdi virual boxu indirdim bu dediğin iso dosyalarınıda çalıştırdım çalıştırınca ekranıma ne çıkacak ve neler yapmam gerekiyor yada kendi yolumu bulabilirmiyim

hadi ama cevap versen yeter açıklamaya ihtiyacım var

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
7
heee tamam ben başka birşey anladım bu kurduğum iso dosyaları açık içeren makinalar ve ben bunları kendi başıma araştırıp sızacağım ve bunu sadece kendim yapacağımdan level 1 de bile zorlanacağım ama eni sonunda kendimi geliştirmiş olacağım teşekkürler bro önümü açtın bundan sonrası bende bana başka bilgi vermene gerek varmı?

tamam

Zaten kali yi kurma amacın bi yerlere sızmak dedin.
Bende sana açıklı makinalar kurmayı öğrettim.
Gerisi sende araştır sız​
bro büyük bir problemle karşılaştım galiba virtual boxun sitesinde kali linux için indirme seçeneği yok ☠️

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
bro gitmeden önce bu hatayı veriyo ne demek
zsh: bad pattern: [arch=amd64
galiba amd64 yerine bişey yazmam lazım o ne demek oluyor biliyormusun

benim sistemimde amd64 yazıyor ama olmuyo hala aynı hata
[/QUOTE]
Selam, kullanmaya çalıştığın komudu iletirmisin. Ayriyeten ben linux dağıtımlarından birini kullanıyorum. VirtualBox'a oranla 10 kat daha hızlı çalışıyor burada herhangi bir problem yok. Fakat daha kullanmayı bilmediğin bir işletim sistemini bilgisayarına yükleyerek 0'dan başlamaya çalışmıssın yaptığın hata burada. VirtualBox' veya Wm Üzerinden bir kurulum yaparak önce linux'u tanımayı deneyebilirsin kullanmayı kavradığında bir amaç belirlemesin kendine sormalısın amacım ne olucak. Saldırı / Pentest veyahut başka birşey buna karar verdikten sonra buradan ben buna karar verdim ve bunları araştırmak için yardıma ihtiyacım var diyebilirsin ve bizde o zaman sana buna yönelik yardım ederiz. Şİmdi bizlere amacı olmayan birine yardım etmemizi istiyorsun. Öncelikli olarak nereye yöneliceğine karar vermelisin. İyi forumlar.

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
875
anka.html
Local sisteme Linux kurarak bir hata yapmışsın.
Geri dönüş varmı ? + Elbette var. Forumda daha önce bu tip sorular sorulup ve cevap verilmişti araştırabilirsen birsürü sonuca ulaşacaksın.
+ Olarak 0'dan yani temeli oluşturmadan sistemlere sızman çok saçma Önce Linux temellerini öğrenmen lazım.

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
7
Local sisteme Linux kurarak bir hata yapmışsın.
Geri dönüş varmı ? + Elbette var. Forumda daha önce bu tip sorular sorulup ve cevap verilmişti araştırabilirsen birsürü sonuca ulaşacaksın.
+ Olarak 0'dan yani temeli oluşturmadan sistemlere sızman çok saçma Önce Linux temellerini öğrenmen lazım.
evet öncelikle yaptığım hata ama ben bunu değerlendirmek istiyorum yani kali linuxu sistemime kurdum geri dönüşü illa vardır ama ben onun yerine devam etmeyi seçtim kali linuxu kullanmayı biliyorum yani bir terminali açıp linuxa özel kodları mesela cd apt ls gibi komut ları biliyorum gitmek istediğim hedefte saldırı yani ben buraya yazana kadar kali linuxu çok iyi olmasada temelleri biliyorum ben sizden bundan sonrasında yardım istiyorum

redzoney

Yeni üye
12 Kas 2023
49
7
Selam, kullanmaya çalıştığın komudu iletirmisin. Ayriyeten ben linux dağıtımlarından birini kullanıyorum. VirtualBox'a oranla 10 kat daha hızlı çalışıyor burada herhangi bir problem yok. Fakat daha kullanmayı bilmediğin bir işletim sistemini bilgisayarına yükleyerek 0'dan başlamaya çalışmıssın yaptığın hata burada. VirtualBox' veya Wm Üzerinden bir kurulum yaparak önce linux'u tanımayı deneyebilirsin kullanmayı kavradığında bir amaç belirlemesin kendine sormalısın amacım ne olucak. Saldırı / Pentest veyahut başka birşey buna karar verdikten sonra buradan ben buna karar verdim ve bunları araştırmak için yardıma ihtiyacım var diyebilirsin ve bizde o zaman sana buna yönelik yardım ederiz. Şİmdi bizlere amacı olmayan birine yardım etmemizi istiyorsun. Öncelikli olarak nereye yöneliceğine karar vermelisin. İyi forum
selam şimdi ben uzun süredir yaklaşık 3 hafta olmuş bu sürede sadece kali linuxu öğrenmeye çalıştım ve çok iyi olmasada temel attım ama bunu direkt kaliyi kurarak yaptım şimdi hedefim ise saldırı. kullanmaya çalıştığım kodu unuttum uzun birşeydi ama kali linuxa virtualbox indirmeyi deniyordum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.