Kali linux başlangıç

ineedcaffeine

Yeni üye
7 Haz 2016
14
0
Merhaba THT ailesi,ben kali linux araçlarını öğrenmek ve hack dünyasına girmek istiyorum.16 yaşımdayım,2klıyım :)D) Amacım programın kullanılışını ezberlemek veya açığı bulunan bi siteyi ezberden ele geçirmek değil.Ben hack işinin mantığını öğrenmek istiyorum.Programlama dili olarak orta seviye C++ biliyorum.İnternette bulabileceğimiz kaynaklar,pdfler ve videoları bitirdim,konuları öğrendim diyebilirim ama mantık konusunda zorlanıyorum.Mesele crunch programı C diliyle yazılmış,kodları inceliyorum,çoğunu anlayabiliyorum ama sıfırdan bir program yazamıyorum.Aircrack-ng ile wifi şifresi bulabiliyorum,ama kodlar hep ezber,mantığım program kodlarını ezberledikten sonra çalışıyor.Bu durum çok moralimi bozuyor,tecrübeli abilerimden,büyüklerimden yardım istiyorum ne önerirsiniz ?

Black Viking

Kıdemli Üye
13 Şub 2016
2,005
1
[vkng@vkng~]
Program Yazmaya Başlamadan Önce Başarılı Olabilmek İçin O Programın Algoritmasını Geliştirmeniz Gerekiyor. En Basit Progamda Bile Programın İşini Halledebilmesi İçin Düzgün Bir Algoritmaya İhtiyaç Duyar. Aşağıda Toplama İşlemi Yapan Bir Algoritma ;

Kod:
Adım 1 : Başla
Adım 2 : Oku x,y
Adım 3 : Toplam : X+Y
Adım 4 : Yaz Toplam
Adım 5 : Son

Bir Program Yazmaya Başlamadan Önce Bunu Düşünmen Lazım. Ben Burda Belkide En Basit Örneği Verdim. Algoritmayı Düşündükten Sonra Kodlama Bilgini Konuşturman Gerekiyor. Eğer Algoritmayı Sorunsuz Şekilde Kodlara Dökersen Çok İyi İşler Çıkarıcağında Emin Olabilirsin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.