Kali Linux Boot Windows

NicolaTlayni

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
268
0
DeepWeb
Arkadaslar kali linux sistemim kurulu flastan calistiriyorum ... bilgisayarima windows kuracam kali linuxta iso dosyasi var .. linuxtan flasha nasil vindows 10 iso dosyasini boot edebilirim yardimci olursaniz senivirim ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

sMrXX

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
389
2
Kalu-Beladan
wine nedir aciklarmisiniz hocam
Hocam wine .exe uzantılı programları linuxta açmaya yarayan bir emülatördür.
Yüklemek için:
sudo apt-get install wine
yüklenmesini bekle ardından
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade && sudo apt-get install wine32
bunu de bunlar indikten sonra atıyorum masaüstündeki bir .exe uygulamasını çalıştırıcaksın örneğin rufus.exe
1-Terminali aç
2-wine uygulamaadi.exe yaz ve ardından enterla uygulama açılacaktır.Böyle yaparsan windowstaki uygulamaları linuxdada kullanabilirsin.

Jolly Roger

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
414
1
root@jolyrgr

MrSilentKinq

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
480
0
Ben Pkklıyım
Kardesim once iso osyasini normal sekilde usb ye at sonra git bir internet cafeye ordan usb deki dosyani masa ustune at
googleye Win32DiskImager diye arat onu indir programin kulanimi cok basitti zaten isoyu sec orda write yaziyor yani yazdir ona basiyorsun tabi bu srada usbnde birsey olmamali neyse iste usbye boot ettikten sonra evine gel pc ye tak usbyi f2 yada f12 seninki hangisiyse boot ekranini ac usb ile calistir zaten gerisi normal formas seyleri

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
Kardesim once iso osyasini normal sekilde usb ye at sonra git bir internet cafeye ordan usb deki dosyani masa ustune at
googleye Win32DiskImager diye arat onu indir programin kulanimi cok basitti zaten isoyu sec orda write yaziyor yani yazdir ona basiyorsun tabi bu srada usbnde birsey olmamali neyse iste usbye boot ettikten sonra evine gel pc ye tak usbyi f2 yada f12 seninki hangisiyse boot ekranini ac usb ile calistir zaten gerisi normal formas seyleri

isoya sag tıklayııp dosyayı çıakrt demesi daha mantıklı değilmi :D

MrSilentKinq

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
480
0
Ben Pkklıyım
isoya sag tıklayııp dosyayı çıakrt demesi daha mantıklı değilmi :D

Tabi daha mantikli kolay is ama Win32DiskImager.exe uzantili oldugu icin Kali calistirmaz tabi bunu icin bir program vardi exe calistirma kalide bilmeiyorum Simdi Bu program orda calisirmi demi :D bi denesin bakalim ger orda calisirsa orda yapsin ama net cafe daha kolay bence :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.