Çözüldü Kali Linux chrome başım dertte

mfsreel

Üye
9 Ara 2017
148
0
Arkdaşlar çok araştırdım kod yazdım sildim ekledim bir defa açıldı daha açamadım şuanda depo dahil herşey güncel

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=Oe8Cq7rPTEs&feature=youtu.be"]https://www.youtube.com/watch?v=Oe8Cq7rPTEs&feature=youtu.be[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Kali GNU/Linux root bi' distro olduğu için Google Chrome izin vermez.
O yüzden terminale chrome --no-sanbox diye çalıştırmayı dene.

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Arkdaşlar çok araştırdım kod yazdım sildim ekledim bir defa açıldı daha açamadım depo dahil herşey güncel

https://www.youtube.com/watch?v=Oe8Cq7rPTEs&feature=youtu.be

# Terminali açıp, üzerinden indirdiğiniz *.deb uzantılı dosyanın bulunduğu dizine gelin.

64bit kullanıyorsanız

dpkg -i google-chrome-stable_current_amd64.deb

32bit kullanıyorsanız

dpkg -i google-chrome-stable_current_i386.deb

# İngilizce kullanıyorsanız Applications>System Tools>Preferences>Main Menu>Internet sekmesine; Türkçe kullanıyorsanız Uygulamalar>Sistem Araçları>Tercihler>Ana Menü>Internet sekmesine geliyorsunuz.

# New Item / Yeni Öğe butonuna basıyorsunuz. Aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz.

# İngilizce kullanıyorsanız Applications>System Tools>Preferences>Main Menu>Internet sekmesine; Türkçe kullanıyorsanız Uygulamalar>Sistem Araçları>Tercihler>Ana Menü>Internet sekmesine geliyorsunuz.

# New Item / Yeni Öğe butonuna basıyorsunuz. Aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz.

3El25r.png

# Merakla ilk çalıştırdığınız da, Kali Linuxte root olarak çalıştığımız için; root olarak chrome’u kullanamayacağınız mesajını alırsınız. Bunun için öncelikle gülünüz, sonra standaart gelen text editörümüz leafpad ile terminalden google-chrome dosyasını açalım;

# leafpad /opt/google/chrome/google-chrome

# Dosyanın en altına inip, son satırın sonuna

--user-data-dir

ekleyin.

Yani son hali son satırın şu olmalı;

Yani son hali son satırın şu olmalı;

exec -a “$0” “$HERE/chrome” “$@” –user-data-dir

# İşlemimiz bu kadar mı? Değil. Ben her ne yaptıysam chrome arayüzü ile google hesabıma login olamadım. İşin garip tarafı user/pass yada herhangi bir hata da almadım. Kali Linux kullanıp, local pentest yapacağız diyerek bu sorunu çözemeseydim cidden komik olurdu.

terminalden chrome’u bir kere açıp login olmanız gerekiyor. Sonra dilediğiniz yolla girip kullanabiliyorsunuz. Terminalden chrome’u açmak için girmeniz gereken keyword şu;

LC_ALL=C google-chrome

sonra ise makinamızı yeniden başlatalım.

Chrome üzerinden login olup sync işleminizi yapın ve sonra chrome’u istediğiniz yerden çalıştırın.

Yazıyı kontrol için okuduğumda biraz karışık gibi görünüyor ama, bir kere başlayınca basitçe arkası geliyor.

sudo reboot

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.