Kali Linux Copy Paste Sorunu Nasıl Çözülür?

Alishan

Yeni üye
30 Eki 2023
19
2
Selamlar ben bu gün doğru düzgün sorunsuz bir şekllde Kali Linux iso dosyasını indirdim hic bir sıkıntı yok ama githubda tool linki copy yaptigim zaman terminalde paste yaptigim zaman terminalde link paste olmuyor bilmiyorum siz boyle sorunla karsilastinizmi bilenler soylesin çok yardimci olursunuz

Çözüm
Sanal makineye kurduysan. (Virtualbox için)
Yukarıda aygıtlar kısmı var oraya gel;
Paylaşılan Pano
Sürükle bırak gibi şeyler var onları çift taraflı yap. Lakin rat işleriyle vs. ilgileniyorsan bunları açma bunları açarsan Sanal makineye bulaşan virüs local sisteme geçebilir.
Soruna gelecek olursak dediğim gibi aygıtlar kısmından paylaşılan pano ve sürükle bırak özelliklerinin üzerine gelip çift taraflı seçeneğini etkinleştir.
Daha önce kendimde yaşamıştım.

SignIn

Üye
6 Eki 2022
170
84
Tokyo
Tool link ini bizede at.
Resim at , Video yapabilirsen video at.
------------------------------------------------
yükle
Link olarak salla biz tutarız:)

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
875
anka.html
Paylaşılan Pano
Sürükle bırak gibi şeyler var onları çift taraflı yap. Lakin rat işleriyle vs. ilgileniyorsan bunları açma bunları açarsan Sanal makineye bulaşan virüs local sisteme geçebilir.
Soruna gelecek olursak dediğim gibi aygıtlar kısmından paylaşılan pano ve sürükle bırak özelliklerinin üzerine gelip çift taraflı seçeneğini etkinleştir.

Çözüm

Glitch1919

Yeni üye
4 Kas 2023
1
0
Selamlar ben bu gün doğru düzgün sorunsuz bir şekllde Kali Linux iso dosyasını indirdim hic bir sıkıntı yok ama githubda tool linki copy yaptigim zaman terminalde paste yaptigim zaman terminalde link paste olmuyor bilmiyorum siz boyle sorunla karsilastinizmi bilenler soylesin çok yardimci olursunuz
Shift+Ctrl+V tuşuna basmanı öneririm terminalde

Alishan

Yeni üye
30 Eki 2023
19
2
Paylaşılan Pano
Çok teşekkür ederim denedim olduu

Direkt ctrl + v yapsa değişik bir karekter gözükmesi gerekirdi. Lakin adam kopyala yapıştır yapamadığını söylemiş.
Sanal makinede Paylaşılan pano özelliği vs. kapalı olarak geliyor. (Güvenlik için)
Ekstra olarak açması lazım onları yukarıda bahsettiğim gibi yapıp açabilir
Bir şey daha sora bilirmiyim bende Kalide bir sorun daha var mesela indirdiğim toollar files kısmında görükmüyor user dosyasında yoklar

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
875
anka.html
Çok teşekkür ederim denedim olduu

Bir şey daha sora bilirmiyim bende Kalide bir sorun daha var mesela indirdiğim toollar files kısmında görükmüyor user dosyasında yoklar
Terminal üzerinden indirdiğin toollar mi yoksa github üzerinden vs. İndirdiğin toollarmi her ikisindende dizin seçebilirsin.
Terminal için mesela masaustunde sağ tık terminal açıp gitclone https://toolllinkiburaya yazıp toolu masaüstüne kurabilirsin.

cd.. diyerek kök dizine ulasabilirsin.

Alishan

Yeni üye
30 Eki 2023
19
2
Terminal üzerinden indirdiğin toollar mi yoksa github üzerinden vs. İndirdiğin toollarmi her ikisindende dizin seçebilirsin.
Terminal için mesela masaustunde sağ tık terminal açıp gitclone https://toolllinkiburaya yazıp toolu masaüstüne kurabilirsin.

cd.. diyerek kök dizine ulasabilirsin.
cd diyorum ondan sonra ls diyorum ama sadece desktop documents dekan gözüküyor githubdan indirdiğim toollar dekan yok gözükmüyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.