Kali Linux Copy Paste Sorunu

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Ben Bu şekilde istemiyorum, Uç Birim - Komut Satırında Copy / Paste yapamıyorum.

Shinyor, ana makine (windows veyahut başka bir şey kullanıyor olabilirsiniz.) den bir şey kopyalayıp sanal makine de uç birimde yapıştırmak istiyorsanız bu yöntem ile yapabilirsiniz. Fakat sanal makinede herhangi bir şeyi kopyalayıp uç birimde yapıştırmak istiyorsanız sağ tik paste olarak yapmalısınız. Paste secilemiyorsa kopyalanmamistir.

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
Öncelikle sanal makineden her hangi bir şeyi kopyalayın. Ardından uç birime gelin ve sağ tık- paste yapın. Eğer soluksa kopyalacağınız şeyi sağ tık - copy işlemini yapın .

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Uç birimin ayarlarından kopyalama ve yapıştırma işlemleri için kısa yol tuşlarını değiştirebilirsiniz. Ek olarak #4 'de de bahsedildiği üzere CTRL+Shift+C/V şeklinde ön tanımlı olarak gelmektedir.

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
Linux işletim sistemlerinde kopyala yapıştır seçeneklerini ayarlar kısmından kendiniz değiştirebilirsiniz. Kullanılan c/p tuşları
ctrl+alt+c (kopyala)
ctrl+alt+v (yapıştır)
ctrl+alt+a (hepsini seç)
ctrl+alt+s (kaydet)

yada ctrl den sonra shift de olabilir

ctrl+shift+c...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.