Kali Linux Çözünürlük Hatası

8 Ara 2018
115
0
Selamlar.
Kali linuxu ek işletim sistemi olarak kurdum. Kurulumu tamamladım fakat henüz çalıştıramadım.
Windows sorunsuz çalışırken kali linuxu açmaya çalıştığımda monitör ekranında çözünürlük hatası alıyorum.
hata:
YfXHrp.jpg

Kaliyi hiçbir şekilde açamadığım için çözürlük vs. değişemiyorum. Bu ekranda takıldım. Lütfen yardım

BraveHero

Katılımcı Üye
12 Ağu 2018
656
13
Pide Center
Selamlar.
Kali linuxu ek işletim sistemi olarak kurdum. Kurulumu tamamladım fakat henüz çalıştıramadım.
Windows sorunsuz çalışırken kali linuxu açmaya çalıştığımda monitör ekranında çözünürlük hatası alıyorum.
hata:
YfXHrp.jpg

Kaliyi hiçbir şekilde açamadığım için çözürlük vs. değişemiyorum. Bu ekranda takıldım. Lütfen yardım

Merhaba BlindGuardian47 , şuraya bakabilirsin :
https://tik.lat/BK1uq

İyi forumlar dilerim.

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Kod:
# xrandr --newmode "1600x900_60.00" 118.25 1600 1696 1856 2112 900 903 908 934 -hsync +vsync

# xrandr --addmode Virtual1 "1600x900_60.00"

# xrandr --output Virtual1 --mode "1600x900_60.00"

Kendi ekran çözünürlüğünüzü yazın.

Ataerimz

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
507
2
Guadalajara
Arkadaşlar bu monitorden kaynaklanan bir sıkıntı adam terminale ulaşamıyorum diyor siz hala daha bazı komutlar öneriyorsunuz. Kali, ilk açılışında farklı bir çözünürlük ile açılır bunu ayarlardan veya terminalde xrander komutu ile değiştirebilirsin fakat sendeki Kali'nin açıldığı çözünürlüğü monitörün desteklemiyor farklı bir monitör, TV ekranı veya farklı bir şekilde bağlayarak çözünürşüğünü ayarlayabilirsin.

8 Ara 2018
115
0
Arkadaşlar bu monitorden kaynaklanan bir sıkıntı adam terminale ulaşamıyorum diyor siz hala daha bazı komutlar öneriyorsunuz. Kali, ilk açılışında farklı bir çözünürlük ile açılır bunu ayarlardan veya terminalde xrander komutu ile değiştirebilirsin fakat sendeki Kali'nin açıldığı çözünürlüğü monitörün desteklemiyor farklı bir monitör, TV ekranı veya farklı bir şekilde bağlayarak çözünürşüğünü ayarlayabilirsin.
Yardımcı olan herkese teşekkürler. Söylediğinz çözümü deneyeceğim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.