Çözüldü Kali linux da web hack

BoptecmTR

Üye
19 Ağu 2017
101
0
Adana
Kali Linuxun hayalini 1 yıldır kuruyordm ve dün gece kurdum.
Daha öncelerde pardus kurumsal 5 linux mint gibi yabancı işletim sistemleri kullandım ( mint'i 2 hafta felan format yedi pc )( kurumsalıda bir 1 ,2 sene kullandım. ) Ve klail inux programları hakkında bilgim yok Şunları cevaplarsanız veya konu link atarsanız sevinriim:

Kali Linux da Haviji = SQLMAP Mİ?

Kali Linux da dork yazma aracı var mı ?

Kali Linux da arama motoru gibi bir uygulama var mı ?

Kali Linux da uçbiri mantıgı şumudur:
Nasıl win de cmd birşeylerin kodla yapılmış haliyse mesela mouse ile masaüstündeki bir dosyyı açmak yerine open Desktop kullanılabiliyorsa uçbirmdede öyle ama programlar uçbirim şeklinde ve yazı yazarak programları kullanıyoruz örn: sqlmap -u site.com --dbs
Eğer mantıgı dogru kurmussam söylerseniz sevinirim.

Kali Linux da VPN ye ihtiyacım var mı ? Kurulum yaparken ' sistemde IP adresi olsun ' diğe bi seçeneği işaretledim. Vpn kulannmalımıyım hangi programları kullanmalıyım yazarsanız sevinriim.

( 2 pc var önümde win liyle yazıyorum ve tuslara alısık değilim kusura bakmayın yanlıs yazmıs olabilirim.)

Sevgilerle
BoptecmTR

Moderatör tarafında düzenlendi:

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
1 soru Sqlmap
2 soru Evet ATSCAN
3 soru bazı programlı uçbirimde bazılarına windwosdayı gibi tıklayarak kullana biliyoruz
4 soru o sana bağlı istersen kullan istersen kullanma vpn kalırsa Vpnbook:4nonimizer

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,056
1
Linux kullanmaya başlaman güzel bir şey fakat site hacklemek için yanlış yoldasın . Dork yazarak herkesin indexlediği klasik yerleri hackleyebilirsin . Çoğunluğu pek bir değeri olmayan son güncellemesini yıllar önce almış ülkelerin market manav siteler, yada 3. dünya ülkelerindeki devlete ait kurumlar , bizdeki adı hiç duyulmamış üni sitelerine denk yerleri hackleyebilirisn . Bu tarz çocuk oyuncaklarıyla uğraşmak yerine ;

İngilizce öğren, site hacklemek istiyorsan PHP dilini kavra , İyi seviye bir ingilizceye ulaştıktan sonra Web application hackers handbook adındaki kitaba başla . Türkiyede Mehmet ince, Oğuzhan karaaslan, mehmet kelepçe gibi insanları takip et , blog sayfalarını yazdıkları pdfleri ve sideshare dokümantasyonlarını oku. Bir açığın nasıl bulunduğunu değilde nasıl oluştuğunu öğrenmeye çalış.

BoptecmTR

Üye
19 Ağu 2017
101
0
Adana
Linux kullanmaya başlaman güzel bir şey fakat site hacklemek için yanlış yoldasın . Dork yazarak herkesin indexlediği klasik yerleri hackleyebilirsin . Çoğunluğu pek bir değeri olmayan son güncellemesini yıllar önce almış ülkelerin market manav siteler, yada 3. dünya ülkelerindeki devlete ait kurumlar , bizdeki adı hiç duyulmamış üni sitelerine denk yerleri hackleyebilirisn . Bu tarz çocuk oyuncaklarıyla uğraşmak yerine ;

İngilizce öğren, site hacklemek istiyorsan PHP dilini kavra , İyi seviye bir ingilizceye ulaştıktan sonra Web application hackers handbook adındaki kitaba başla . Türkiyede Mehmet ince, Oğuzhan karaaslan, mehmet kelepçe gibi insanları takip et , blog sayfalarını yazdıkları pdfleri ve sideshare dokümantasyonlarını oku. Bir açığın nasıl bulunduğunu değilde nasıl oluştuğunu öğrenmeye çalış.

Yorumunuz için çok teşekkürler. Değerlendireceğim.

HeadyShoTs

Katılımcı Üye
24 Ağu 2017
443
0
/index.php
Kali linux Güzel bir program ama kali linuxu site hacklemek için kullanıyorsan yanlış yoldasın şimdi kali linux web yazılımcılık için kullanılır ama normalde insanlar sitelerin açıklarını bulmak için kullanırlar ama san önerim sqlmap ile sitelerin sql açıklarını bulup istediğini yapabilirsin kendine bir index üret site hacklemeye başla sıkıldığında c++ kodlamasına geç java kodlaması falan herşeyi öğren al sana gerçek bir yazılımcı sonra üniversitede yazılımcılık seçersin çok kolay geçersin diplomanı alırsın türk hack team'dan devam edersin. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.