Kali Linux (DNS) Ayarlarını Değiştirmek, Anonim Olmak !

Winston Bey

Katılımcı Üye
16 Şub 2021
357
2
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Kali Linux'ta DNS ayarlarını nasıl değiştirirsiniz onu göstereceğim. Direk konuya geçelim.

adim-adim-kali-linux-kurulumu.jpg

Kali Linux'umuzda terminalimizi açalım. Arkadaşlar öncelikle DNS ayarlarımızın olduğu yere girelim ve DNS ayarlarımızı bir bakalım. Şu komutla giriş yapabilirsiniz. "cat /etc/resolv.conf"

Arkadaşlar gördüğünüz gibi DNS imiz "nameserver" da bizim modem IP adresimiz yazıyor yani Local IP adress. Bugün ben bunu değiştirip nasıl daha Anonim olabiliriz onu göstereceğim, şimdi devam edelim. Arkadaşlar DNS imizi bu dosya üzerinden değiştirmeyeceğiz çünkü bu dosya sadece bize bilgi veren bir dosya. DNS imizi değiştirmek için verdiğim koda giriyorsunuz "nano/etc/dhcp/dhclient.conf"

Arkadaşlar klasörümüze girdikten sonra bizim işimize yarayacak olan şey "prepend" komutu olacaktır. Bu komutumuzun başında "#" işareti olacaktır. Biz bu işareti kaldırıp DNS imizi değiştireceğiz. Yani tam olarak # de kaldırdıktan sonra yazacak olan şey budur. "prepend domain-name-servers 127.0.0.1"

Arkadaşlar gördüğünüz gibi orada 127.0.0.1 yazıyor. O LocalHost bu işimize yaramaz. Bunu siliyoruz, buraya alacağımız yeni DNS leri koyacağız ve Anonim kalmayı hedefleyeceğiz. Şimdi ise gidip kendimize ücretsiz DNS serverleri alalım. Arkadaşlar bulmak çok kolay. Linux'umuzda Firefox'u açıp "Free Open Dns Server" yazıyoruz ve herhangi bir siteye giriyoruz. Sitemizin bize bir DNS Server List'i vermesi lazım. Ben bir tane siteye girdim ve DNS Server List'i buldum

Arkadaşlar gördüğünüz gibi DNS List'imiz burada. Arkadaşlar oradaki DNS leri alıp bizim "prepend" komutumuzda sildiğimiz yere kopyalayıp yapıştırıyoruz. Arkadaşlar bir taneden fazla DNS koymak için mesela < 1.1.1.1 > iken < 1.1.1.1, 2.2.2.2 > halinde birden fazla DNS koyabiliriz. Arkadaşlar ben 3 tane yerleştirdim ve şu anda oraya 3 tane Server koymuş oldum.

Arkadaşlar artık çıkmaya hazırız. Çıkmak için "CTRL+O" ya basıyoruz ve bize Bu Dosyayı Kaydedeyim mi ? diyor. Enter'a basarsanız kaydetmiş olur. Bazı Linux'ların ayarları değişik olabiliyor. Oraya "y" yazıp enter'a basabilirsiniz. Tekrardan "CTRL+X" yaparak dosyadan çıkış yapabilirsiniz.

Arkadaşlar böylelikle Configuration dosyamızı değiştirmiş olduk. Yani yeni DNS Server'lar edinmiş olduk. Arkadaşlar şimdi kaydedebildik mi diye bakabilmek için şu komutu giriyoruz. "service network-manager restart"

Arkadaşlar değişmiş mi diye kontrol etmek için tekrardan "cat /etc/resolv.conf" komutunu giriyoruz.

Arkadaşlar gördüğünüz gibi DNS Server'larımız değişmiş. Artık internette daha Anonim olabiliriz. Arkadaşlar gördüğünüz gibi bizim Local Ip'mızı sarı rengi içine almış. Bu şu demek, artık verdiğiniz DNS Server'lar geçerli olucaktır. Sizin Local Ip'nızı görmeyecektir demek.

Herkese iyi forumlar dilerim :))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.