Çözüldü Kali Linux Gerçek Anlamda Gizlenme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
Kali linux kullanan hack işlemleri vs yapanlar ciddi anlamda korunma için neler yapıyorsunuz ?

IP değiştirmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz ?
1 vpn kullanmak ile güvenlik olurmu?
vpnbook güvenlimi log tutarmı?
ve başka neler yapıyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Merhabalar;

KaliLinux Bir Penetrasyon Test Aracıdır.

Çok Fazla Tercih Edilen Bir Araçtır

İçinde Hack Araçları Olan Bir Araçtır Vpn Log Tutmaz. Ve Güvenlidir Hack İşlemi Yaptığın Zaman Yerini Değiştirir "4nonimizer" İle İp Değiştirebilirsin :)

Genellikle Sızma Ve Hack İşlemlerinde Kullanılır Ciddi Bir Hack Aracıdır

İçinde Olanlardan BazıLarını Söyleyelim Sana;

İçinde Genellikle BruteForce Attack Olan Ddos Olan
Sosyal Mühendislik
Hedef Site'De Açık Tarama Yapabilme
Yer Tespiti Yapma
Siteye Ait Mail Adreslerini Bulma

Ve Daha Fazlası ;)

KalLinux İle Tanışmak İstiyorsan

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=BW6mHSWp480"]https://www.youtube.com/watch?v=BW6mHSWp480[/ame]

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Merhabalar;

KaliLinux Bir Penetrasyon Test Aracıdır.

İçinde Hack Araçları Olan Bir Araçtır Vpn Log Tutmaz. Ve Güvenlidir Hack İşlemi Yaptığın Zaman Yerini Değiştirir "4nonimizer" İle İp Değiştirebilirsin :)

Genellikle Sızma İşlemlerinde Kullanılır Ciddi Bir Hack Aracıdır

İçinde Olanlardan BazıLarını Söyleyelim Sana;

İçinde Genellikle BruteForce Attack Olan Ddos Olan
Sosyal Mühendislik
Hedef Site'De Açık Tarama Yapabilme
Yer Tespiti Yapma
Siteye Ait Mail Adreslerini Bulma

Ve Daha Fazlası ; )

Kali GNU/Linux Bir Araç Değil , Debian Tabanlı Bi' OS'dur. Ülkelerin Çoğunda İnternet Yasası Olduğu İçin Çoğu VPN Log Tutuyor.

%100 Gizlenemezsin.
Bulunmanı Şöyle Zorlandırabilirsin ;
"Google , Gmail Gibi Çerez Ve Log Tutan Siteleri Kullanma.",
"Fake Mac Adresi Kullan.",
"Tor Ağını Kullan. Firefox Tabanlı Olduğu İçin Ayarlardan Adobe Flash Player , Javascript Ve Microsoft Silver Light Gibi Eklentileri Kapa. Ayrıca HTTPS Everywhere Eklentisi Kur. Sitelere HTTPS Bağlantısı Kurar. Ayrıca sources.list'dekileri Tor Paketleri Yap. Tor , Soğan Gibi Soyulup Farklı Ağlardan Geçip Sunucuya Ulaşır.",
"Telegram , Skype Ve WhatsApp Gibi , Mesajları AES Metoduyla Şifreleyen Uygulamalar Kullan."

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
Kali GNU/Linux Bir Araç Değil , Debian Tabanlı Bi' OS'dur. Ülkelerin Çoğunda İnternet Yasası Olduğu İçin Çoğu VPN Log Tutuyor.

%100 Gizlenemezsin.
Bulunmanı Şöyle Zorlandırabilirsin ;
"Google , Gmail Gibi Çerez Ve Log Tutan Siteleri Kullanma.",
"Fake Mac Adresi Kullan.",
"Tor Ağını Kullan. Firefox Tabanlı Olduğu İçin Ayarlardan Adobe Flash Player , Javascript Ve Microsoft Silver Light Gibi Eklentileri Kapa. Ayrıca HTTPS Everywhere Eklentisi Kur. Sitelere HTTPS Bağlantısı Kurar. Ayrıca sources.list'dekileri Tor Paketleri Yap. Tor , Soğan Gibi Soyulup Farklı Ağlardan Geçip Sunucuya Ulaşır.",
"Telegram , Skype Ve WhatsApp Gibi , Mesajları AES Metoduyla Şifreleyen Uygulamalar Kullan."

Elinize sağlık hocam.
Şimdi soruma çok güzel cevap vermişsiniz ve sadece sorum değil soru dışı bile cevap vermişsiniz buda benim dahada bilgilenmeme nasip oluyor teşekkür ederim ayrıca.
Duckduckgo kullansam nasıl olur ?
Linux da Wifi Mac adresi ile 2 gündür uğraşıyorum ancak eth0 değişsede wlan0 değişmiyor yardım edermisiniz mac adresi için önerebileceğiniz bir link varsa ?
Tor ağından takip edilemeyizmi ?
Whatsapp a açıkçası güvenmiyorum bilgilerimizi okuyabilirler bence hocam iyi akşamlar

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Elinize sağlık hocam.
Şimdi soruma çok güzel cevap vermişsiniz ve sadece sorum değil soru dışı bile cevap vermişsiniz buda benim dahada bilgilenmeme nasip oluyor teşekkür ederim ayrıca.
Duckduckgo kullansam nasıl olur ?
Linux da Wifi Mac adresi ile 2 gündür uğraşıyorum ancak eth0 değişsede wlan0 değişmiyor yardım edermisiniz mac adresi için önerebileceğiniz bir link varsa ?
Tor ağından takip edilemeyizmi ?
Whatsapp a açıkçası güvenmiyorum bilgilerimizi okuyabilirler bence hocam iyi akşamlar

Duckduckgo , Güzel Bi' Arama Motoru. Lakin Çerez Ve Geçmişi Silmeye Özen Gösterin. Şimdi eth0 = LAN Yani Kablolu Bağlantı Demek. Demek Ki Sen Masaüstüsün , Wi-Fi Adaptörün Yok. Ya Da Laptopsun , LAN Kablosu Bağlamışsın. Tor Ağı , Soğan Gibi Soyularak Farklı Ağlardan Geçip Güvenlik Sağlıyor. Yani Bi' Kullanıcı İstese Sizi Bulamaz. Lakin Kurucuları İlla Bulur. WhatsApp Yerine ICQ , Telegram Ve Ya Skype Kullanabilirsin. Ayrıca DuckDuckGo Programını Kurduğunda Çerez , Geçmiş Tutmuyor.

Son düzenleme:

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
Duckduckgo , Güzel Bi' Arama Motoru. Lakin Çerez Ve Geçmişi Silmeye Özen Gösterin. Şimdi eth0 = LAN Yani Kablolu Bağlantı Demek. Demek Ki Sen Masaüstüsün , Wi-Fi Adaptörün Yok. Ya Da Laptopsun , LAN Kablosu Bağlamışsın. Tor Ağı , Soğan Gibi Soyularak Farklı Ağlardan Geçip Güvenlik Sağlıyor. Yani Bi' Kullanıcı İstese Sizi Bulamaz. Lakin Kurucuları İlla Bulur. WhatsApp Yerine ICQ , Telegram Ve Ya Skype Kullanabilirsin. Ayrıca DuckDuckGo Programını Kurduğunda Çerez , Geçmiş Tutmuyor.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam.
Bu arada Masaüstüyüm ve Wifi Adaptörüm var onun için wlan0 la uğraştım :D
Mac adresi değiştirme hakkında yardımcı olurmusunuz ?

FBI Tor Ağını Kırdı gibi söylemler var ama bence Türkiyede Hala güvenli :)

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Yok hocam Ana makinaya kurdum bilgisayar açılırken seçiyorum :)

Haa... GRUB2'ye Kurdun Yani.
LAN Kablosunu Çıkardıktan Sonra Wi-Fi Adaptörü Tak Internet Ayarlarını Yap. Sonra Terminale 'ifconfig' Yaz. Bazen Değişik Olabiliyor Device İsimleri. macchanger -r wlan0 İle Değişirsin.
wlan0 Değilse Onun Yerine Gözüken Device İsmini Yazarsın.

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
Haa... GRUB2'ye Kurdun Yani.
LAN Kablosunu Çıkardıktan Sonra Wi-Fi Adaptörü Tak Internet Ayarlarını Yap. Sonra Terminale 'ifconfig' Yaz. Bazen Değişik Olabiliyor Device İsimleri. macchanger -r wlan0 İle Değişirsin.
wlan0 Değilse Onun Yerine Gözüken Device İsmini Yazarsın.

Aynen öyle hocam :)

Lan kablosu takılı olmadan wifi adaptörü kullanıyorum zaten erişimim var.

Terminalde "ifconfig" yazıp wlan0 MAC adresini gördüm.

"macchanger -r wlan0 dedim ve 2 satır orjinal mac adresim ve 3. satırda ise ERROR dedi bende ,
"ifconfig wlan0 down" diyip tekrar " macchanger -r wlan0 " dedim ve mac adresi değişti.
Ancak internet yoktu ve bende
ifconfig wlan0 up dedim ve ağıma bağlandım .

Tekrar ifconfig yazınca eski mac adresime döndü. Bu sorunu çözemedim hocam işte :(

Edit : hatta şuan linuxtan yazıyorum hocam ne derseniz uygulamaya hazırım :RpS_thumbsup:

Bu arada windows ta değiştiriyordum

Son düzenleme:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Kod:
service network-manager stop

Kod:
ifconfig wlan0 down

Kod:
service network-manager start

Kod:
ifconfig wlan0 up

Kod:
macchanger -r wlan0

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.