Kali Linux /Hangi platformda kullanayım ?

nyeancat

Üye
13 Eki 2015
56
1
Merhaba arkadaşlar. Kali 2.0 ı geçen sene eski bir laptopa kurmuştum ve bir kaç aydan sonra bilgisayar ısınıp kapandığı için bilgisayarı bir kenara kaldırdım. Şimdi ise tekrar yüklemeyi düşünüyorum amma velakin bir kaç sıkıntı var. Şu anda kullandığım Windows'u silemem , üstünde oyunlar , uzun uğraş sonucu kurulmuş programlar , hali hazırda yapmakta olduğum editler , onların programları.

Seçeneklerim şunlar :
A - ) 2. işletim sistemi olarak Kali (Şu an PC 'de 200 gb boş yer var ve bunu 300 e de çıkarabilirim.)
Fakat böyle yaptığımda Windows üzerinde hatalar almaya başlar mıyım ? Eski ayarlarım değişir mi ?
B - ) USB boot kali kullanmak ( Her seferinde sıfırlanma olayına çözüm var mı ? )
C - ) Sanal makine. (İşletim sistemi olarak kurup bunu yapmamın farkları ?)

Önemli Soru : İki işletim sistemini tamamen birbirinden bağımsız yapmam sanırım imkansız .:RpS_sad:

Parantez içinde sorularım var , bunları cevaplarsanız aranıza linux kullanan birini daha katacaksınız .

1453fetih

Uzman üye
31 Ara 2015
1,259
1
Önemli Soru : İki işletim sistemini tamamen birbirinden bağımsız yapmam sanırım imkansız .Dostum yapa bilirsin.Win7 ise çok daha kolay yapabilirsin videosuda mevcut azerbeycanlı bır kardesımmıs cekmıs çok açık bir şelilde anlatmıs.video=https://www.youtube.com/watch?v=e9kEwYJ27ks

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,302
8
127.0.0.1
Merhaba arkadaşlar. Kali 2.0 ı geçen sene eski bir laptopa kurmuştum ve bir kaç aydan sonra bilgisayar ısınıp kapandığı için bilgisayarı bir kenara kaldırdım. Şimdi ise tekrar yüklemeyi düşünüyorum amma velakin bir kaç sıkıntı var. Şu anda kullandığım Windows'u silemem , üstünde oyunlar , uzun uğraş sonucu kurulmuş programlar , hali hazırda yapmakta olduğum editler , onların programları.

Seçeneklerim şunlar :
A - ) 2. işletim sistemi olarak Kali (Şu an PC 'de 200 gb boş yer var ve bunu 300 e de çıkarabilirim.)
Fakat böyle yaptığımda Windows üzerinde hatalar almaya başlar mıyım ? Eski ayarlarım değişir mi ?
B - ) USB boot kali kullanmak ( Her seferinde sıfırlanma olayına çözüm var mı ? )
C - ) Sanal makine. (İşletim sistemi olarak kurup bunu yapmamın farkları ?)

Önemli Soru : İki işletim sistemini tamamen birbirinden bağımsız yapmam sanırım imkansız .:RpS_sad:

Parantez içinde sorularım var , bunları cevaplarsanız aranıza linux kullanan birini daha katacaksınız .

Neden imkansız ? paralel sistem kurucaksın işte. Diskin 400 gb diyelim, Kali'ye 200 GB - Windows'a 200 GB ayır, ikisini de kullan ? Hiç duymadıysan veya yapmadıysan YouTube'de anlatımları mevcut. İkisini de ayrı ayrı tek bir bilgisayarda kullanabilirsin, sadece açılışta Kali'nin işletim sistemi seçme ekranı geliyor Windows olarak mı başlatılsın yoksa Kali olarak mı diye tek fark bu. Hiç bir kaybın yok, performans vs. Windows üzerinde de hiç bir hata almazsın çünkü ikiside birbirinden bağımsız çalışıyor.

Sanal makine kurmanı tavsiye etmem, bilgisayarım çok iyi diyorsan sanal makine kurarken özelliklerini yükseltip kurabilirsin ama diğer türlü verimsiz oluyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.