Kali Linux hangi sürümü önerirsiniz

Nurest

Üye
2 Nis 2021
69
18
Merhaba Kali linux son sürümünü indirim sanal makinama kurdum 2gb ram verdim ama takılmalar olmaya başladı.
güncel toolları açabilen stabil bir şekilde çalışan bir kali linux sürümü söylermisiniz

(bir arkadaş 2019 sürümünü önerdi siz ne düşünüyorsunuz)

Teşekkürler:))

Hayzadxx

Katılımcı Üye
27 Haz 2022
400
112
Merhaba Kali linux son sürümünü indirim sanal makinama kurdum 2gb ram verdim ama takılmalar olmaya başladı.
güncel toolları açabilen stabil bir şekilde çalışan bir kali linux sürümü söylermisiniz

Kardeşim bilgisayarın özelliklerine bağlı

Woffluon

Katılımcı Üye
7 Tem 2021
284
95

Benim önerim hiç sanal makina ile uğraşma. Elinde 16 ya da 32 Gb lık bi usb disk varsa kali'nin LiveBoot sürümünü indir daha stabil çalışır.

cod-alex

Üye
22 Haz 2022
66
35

Önermem

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,585
1,645
Green/Moderasyon

Ne kadar güncel o kadar güzel tabiriyle anlatmak istiyorum.
Öncelikle dostum yeni sürümünde olan toollar özellikler falan eski sürümünde yok.
Ve sanırım kalinin eski sürümlerini bulmakta zorluk çekebilirsin ama bulursun diye ümit ediyorum.
eski sürümünde olan toollar ise kullanım süreçlerini bitirmiş diyebiliriz. Nasıl diyebiliriz? Mesela windows 7 artık serbest bırakıldı microsoft tarafından artık güncellenmiyor desteklenmiyor falan.
Aynısı kali içinde geçerli diyebiliriz.
En güncel sürümü en güzeli olandır bence.

Nurest

Üye
2 Nis 2021
69
18
canım bak diyelim ki sen cok çalışmak sitersen 1 2 3 4 5 6 gb ram yetmez ben mesela ramım 16 gb ben sadece 9 u rama verıyorum
Ne kadar güncel o kadar güzel tabiriyle anlatmak istiyorum.
Öncelikle dostum yeni sürümünde olan toollar özellikler falan eski sürümünde yok.
Ve sanırım kalinin eski sürümlerini bulmakta zorluk çekebilirsin ama bulursun diye ümit ediyorum.
eski sürümünde olan toollar ise kullanım süreçlerini bitirmiş diyebiliriz. Nasıl diyebiliriz? Mesela windows 7 artık serbest bırakıldı microsoft tarafından artık güncellenmiyor desteklenmiyor falan.
Aynısı kali içinde geçerli diyebiliriz.
En güncel sürümü en güzeli olandır bence.
Kurulumda kendine güveniyorsan DualBoot araştır kali + windows
Düşük kaynak tüketen, MX Linux. Debian tabanlı olduğu için Kali toollarını da yükleyebilirsiniz 🙂
Kardeşim bilgisayarın özelliklerine bağlı
Benim önerim hiç sanal makina ile uğraşma. Elinde 16 ya da 32 Gb lık bi usb disk varsa kali'nin LiveBoot sürümünü indir daha stabil çalışır.
Pardus kullanabilirsiniz. Veya kaliye daha az ram verip deneyebilirsiniz
Çok Teşekkürler hepinize

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
475
391
in Turkey

2022.3 Modeli iyidir

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
800
DATA
ParrotOS kullanabilirsin. Kaliden fazla bir farkı yok. Tahminimce 2GB ram yeterli olur. Tabii kullanımına bağlı durum. Yeni başlayacaksan 2GB ParrotOS için yeterli olur. Aşağıda sistem gereksinimleri bulunmaktadır.

Memory: 1 GB Ram
Storage: 20 GB available space

CoderFox

Yeni üye
23 Ağu 2022
9
6
Eski kali linux kullananlar bilir 2018.3 verdiği hazzı fakat çok buglu olduğundan kullanılmıyor maalesef sürümlere ve işletim sistemlerine takılmanızı pek önermiyorum işinizi görebilceğiniz bir makine olsa yeterli olacaktır sizin için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.