Kali linux hangi sürümü tercih etmeliyim

xuninvited

Üye
29 Tem 2017
167
0
Merhabalar,
Kullandığım sürümü değiştirmeye karar verdim sizce daha az sorunlu genel olarak iyi bulduğunuz sürüm hangisi her açıdan size daha uygun, önerdiğiniz... bilgisayar açısından bi sıkıntım yok her türlü sürümü çok rahat kaldırır :mahcup:

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Eğer sorun olmasını istemiyorsan parrot os işletim sistemine geçmelisin kalide kasma veya donmaları parrot os işletim sisteminde yaşamazsın. Ama eğer sorunsuz bir makinen olsun istiyorsan son sürümleri tercih etmelisin.

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
hackinge ayırdığın süreye bağlı.çok zaman harcayıp takır takır kod yazıyosan blackarch kullan.stabil düzeydeyse kali veya ubuntu.yok aktif kullanmak istemiyorum dersen parrot en iyi seçim olacaktır
iyi forumlar

xuninvited

Üye
29 Tem 2017
167
0
Eğer sorun olmasını istemiyorsan parrot os işletim sistemine geçmelisin kalide kasma veya donmaları parrot os işletim sisteminde yaşamazsın. Ama eğer sorunsuz bir makinen olsun istiyorsan son sürümleri tercih etmelisin.

Tamamdır teşekkürler,

hackinge ayırdığın süreye bağlı.çok zaman harcayıp takır takır kod yazıyosan blackarch kullan.stabil düzeydeyse kali veya ubuntu.yok aktif kullanmak istemiyorum dersen parrot en iyi seçim olacaktır
iyi forumlar

hmm yani anladım gibi teşekkürler,

ne kadar sürüm açısından olmasa da bunlara bakayım :D

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
valla ben kaliyi bırakıp parrota geçtim kalide çok fazla sıkıntı oluyor parrot gerçekten çok iyi

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
@SkyRexun
Doğru düşünmüşsün dostum kali biraz ağır parrot ise yumuşak ve hızlı kalide kasma ve donma parrot os'da yok.

@xother4
Hocam aslına bakarsan birazcık yanlış değerlendirmişsin BlackArch kurması ve kullanması zor bir sistem evet fazlaca tool olabilir ama ağırdır ben kendim kullanıyorum hoş güzel.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,909
1,249
Merhaba, Parrot OS geçmeni öneririm. Kali de yaşanılan ufak sorunları burda yaşamazsınız.

Son düzenleme:

Sephi0ols

Yeni üye
11 Nis 2020
30
0
dostum kolay kolay kasma olmuyor sistemin güzelse Kali Linux 2020.2 güzeldir ama çoğu siber güvenlikçi aktif olarak 2019.4 kullanıyor çok kusursuz diye.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
iyi forumlar

Kurmakta zorlandığın dağıtımları elemana önerme ki zaman kaybetmesin. Sadece üzerine WM kurulu ve 1000'den fazla pentest (?_!) aracı olan Arch tabanlı dağıtım onun için uygun değil. Daha GNU/Linux kavramının anlamından muzdarip çünkü arkadaşımız... Özgür yazılım yalanıyla yaygınlaştırman hiç hoş da değil bu arada. Driver problemleri, kernel panic'ler ve bazı kendini bilmez; arama motoru olmadan çözülmesini bekleyen hatalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

xuninvited

Üye
29 Tem 2017
167
0
valla ben kaliyi bırakıp parrota geçtim kalide çok fazla sıkıntı oluyor parrot gerçekten çok iyi
buna bakacağım :)) teşekkürler

Kali linux a gnome kurun düzelir kasma sorunu
evet onu kullanıyorum ama kasmadan daha çok genel bi sürümden bahsetmiştim :D yinede teşekkürler

Merhaba, Parrot OS geçmeni öneririm. Kali de yaşanılan ufak sorunları burda yaşamazsınız.
buna bakacağım internette de öneri olarak karşıma çıkıyor teşekkürler :))

dostum kolay kolay kasma olmuyor sistemin güzelse Kali Linux 2020.2 güzeldir ama çoğu siber güvenlikçi aktif olarak 2019.4 kullanıyor çok kusursuz diye.

aradığım cevap çok teşekürler :D bide onu kurayım 2020.2 kullanıyorum normalde ve kasma problemim yok sistemimde canavar sadece her yerde bi hata :D aktif bi şekilde yardım edenim yok ondan zor oluyor biraz

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Güncel sürümleri tercih etmen senin yararına olur.

Yalnız kali kullanacaksan XFCE kur, tadı çıkmıyor yoksa

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.