Kali Linux Hangisi İyi

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Kali Linux bir çok şirket tarafından kullanılan bir işletim sistemi. Sızma testleri için en iyisi kalidir. Ne için işletim sistemi arıyorsunuz?

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
230
Loxcey Sixs
Kali Linux; debian tabanlı bir linux distrosudur. Debian tabanlı bütün linux distroları ile aynı çalışır.
Yani en iyi diye bir şey diyemeyiz, bence ubuntu daha iyi, bir başkası da parrotu sever.
Tamamen kişisel düşüncelere bağlı bir durum bu.

dejavuu35

Üye
10 Mar 2021
80
126
dostum en iyisi diye bir şey yoktur kali linux içinde hack tooları otomatik yüklü geliyor. kendi isteğine bağlı kali linux , parrot , ubuntu kullanabilirsin kişiye göre değişir. ubuntu kullancaksan toolları github dan kendin yüklemen gerekir.

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
242
-Türkistan-
Hangisinin daha iyi olduğu sizin amacınıza göre yapacağınız işlere göre değişmektedir. Ama siber güvenlik, hacking vs. tarzı işler ile uğraşacaksanız tabi ki de kali linuxu öneririm. Kali linux ile hem hacking yapabilirsiniz, hem de gizlilik ve hız açısından da kali linux 1 numaradır diyebilirim. Ama benim önerim, kişiden kişiye değişir bu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.