[KALI LINUX] Hash-Identifier ile "What's Your Name ?" Probleminden Kurtulma !

DR4K0L0L

Katılımcı Üye
24 Şub 2016
891
1
Aslına bakarsanız, başlık biraz komik kaçmış olabilir.

Veritabanlarına sızan kişiler çoğunlukla karşılaşırlar. Karşımıza, genellikle şifrenin bulunduğu kolonun değerini bir şifreleme algoritması ile şifrelerler ve bize de oluşan Hash gözükür. Peki, diyelim ki abuk subuk bir şeyler çıktı. Peki, ne yapacağız ?

Burada 'İmdat !' çağrımıza, Hash-Identifier aracı yetişiyor. Ayrıca, Hash-Identifier aracının en sevdiğim yanı, insanı uğraştırmaması ve çoğunlukla* doğru algoritmayı belirtmesi...

Haydi, ne bekliyoruz ? Başlayalım;

Kod:
hash-identifier

Yazarak yazılımımızı çalıştırabiliriz. Kali Linux işletim sisteminde hazır olarak gelmektedir..

Karşımıza "HASH:" yazan bir Input gelecektir. Bu "HASH:" kısmına, türünü öğrenmek istediğimiz Hash'i gireceğiz.

Tabii, öncelikle elimizde bir Hash olmalı. Ben, "md5encryption.com" websitesinden "admin" yazısının MD5 Hash'ini çıkarttım.

A7MpGQ.jpg

Şimdi ise, Hash-Identifier'ı kullanabiliriz. Zaten terminalden 'hash-identifier' yazılımımızı çalıştırmıştık. Karşımızda şuan da 'HASH:' Inputu bulunuyor.

pz3LVL.jpg

Evet, gördüğünüz gibi Hash'imizi girdik ve bize 'Possible Hash' ve 'Least Possible Hash' şeklinde 2 kategori belirtti.

Possible Hash:

Possible Hash, Hash'in olabileceği en yüksek değerlerde olan algoritmaları size belirtir. Örneğin, ben bir metini, MD5 ile şifrelemiştim ve gördüğünüz üzere, yazılım Possible Hash bölümünde MD5 olduğunu bize belirtiyor...

Least Possible Hash:

Bu bölüm ise, eğer Possible Hash bölümünde yanılma riski oluşabileceğinden, diğer en yakın sonuçları sizlere gösterir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.