Kali Linux hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,937
7
php island

Virtual Techonology'i aktif hale getirmeniz gerekiyor. Genelde bios üzerinden aktif hale getirebiliyorsunuz.
 

tnziel

İstihbarat Tim
4 Ocak 2020
828
16
TurkHackTeam
Merhaba, sanal desteklemeyi BIOS üzerinden açtınız mı? Eğer açık değil ise açarak sorununuzu çözebilirsiniz. Açık olduğu halde bu hatayı alıyorsanız bir de arkada çalışan hizmetler aktif mi diye bakmak gerekiyor. Hizmetlere bakmak için Çalıştır>msconfig>Hizmetler kısmından VMWARE hizmetlerini bulmanız ve onları aktif hala getirmeniz gerekir. Daha kolay bir şekilde bulmak için "Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle" tikini işaretleyiniz.

BIOS'dan Sanal modu açmadıysanız anakart modelinizi yazıp, "how do I activate virtualization technology?" ya da " *anakartmodeliniz* anakart sanallaştırma/VT açma" şeklinde yazarak bilgi edinebilirsiniz.

Asus(AMD) VT Açma
MSI(AMD) VT Açma

İntel/AMD VT Açma (MSI)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.