GNU/Linux Kali Linux indirdim fakat hiçbirşey yapamıyorum

8 Kas 2021
200
57
Arkadaşlar Kali Linux'u siber güvenlikte ilerlemek amacıyla indirdim ve temel çoğu kodu vs. öğrendim fakat uygulamaya geçerken hep hata alıyorum ve çözümleride yok.
Mesela DNS nasıl değiştirilir? VPN nasıl kurulur? BruteForce nasıl kullanılır? hepsini en az 3 - 4 kaynaktan öğrendim hiçbir hata yapmadan uyguluyorum fakat nedense en son aşamada hep hata oluyor.
DNS değişmiyor ,VPN çalıştırıyorum fakat internete bağlanmıyor , vs. gibi olaylar oluyor nedeni nedir acaba sanal makineye kurduğum için vs. olabilir mi ?

2 Şub 2022
55
1
6
Arkadaşlar Kali Linux'u siber güvenlikte ilerlemek amacıyla indirdim ve temel çoğu kodu vs. öğrendim fakat uygulamaya geçerken hep hata alıyorum ve çözümleride yok.
Mesela DNS nasıl değiştirilir? VPN nasıl kurulur? BruteForce nasıl kullanılır? hepsini en az 3 - 4 kaynaktan öğrendim hiçbir hata yapmadan uyguluyorum fakat nedense en son aşamada hep hata oluyor.
DNS değişmiyor ,VPN çalıştırıyorum fakat internete bağlanmıyor , vs. gibi olaylar oluyor nedeni nedir acaba sanal makineye kurduğum için vs. olabilir mi ?
bu olay bende de olmuştu bunları yapabilmek için wireless adaptörü gerek sanırım vpn hariç ben torghostu rahat kullanabiliyorum

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
4
519
Righteous Side of Hell
Sanal makineden nat networku seçmelisin kurarken. Atıl Samancıoğlu'nun etik hacker olma eğitiminde kali linux için nat network bağlantısının naısl yapılacağı anlatılıyordu. Udemyde parayla satılıyor bu eğitim fakat internetten bulabilirsen kesin çözüme ulaşırsın. Yok bulamadım dersen Virtualbox linux nat network setup diye aratırsan bulabilirsin.

8 Kas 2021
200
57
Sanal makineden dolayı olabilir. Çoğu kaynak işletim sistemi olarak kuranlar için anlatıyor.
Hocam sanal makine ile işletim sistemi arasında fark yok diye biliyorum.

Sanal makineden nat networku seçmelisin kurarken. Atıl Samancıoğlu'nun etik hacker olma eğitiminde kali linux için nat network bağlantısının naısl yapılacağı anlatılıyordu. Udemyde parayla satılıyor bu eğitim fakat internetten bulabilirsen kesin çözüme ulaşırsın. Yok bulamadım dersen Virtualbox linux nat network setup diye aratırsan bulabilirsin.
Yok hocam zaten bende NatNetwork ile bağlı onları ayarladım ilk kurarken.

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
5
783
kurarken nat ağını seç kurulduktan sonra update upgrade işlemleri olduktan sonra köprü bağdaştırıcısına geçersen belki düzelebilir

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
5
783
sorunu görsel olarak görebilsem daha iyi yönlendime yapabilirim :)

yada kali yerine parrot a geçebilirsin biliyoruzki kali de biraaz hata var kendimden örnek vereyim kali de aldığım hatayı parrotta hiç bir zaman almadım parrot da aynı kodları çalıştırabilirsin :)

sorunu görsel olarak görebilsem daha iyi yönlendime yapabilirim :)

hocam önceki aşamaları zaten biliyosunuzdur en sonda sequence completed diyor ve internet bağlı yazdığı halde internete girmiyor.

bu vpnler bendede çalışmıyodu parrota geçtiğimde sorunlarımdan kurtulmuş istersen bide parrot a bak

Fugit|ive

Katılımcı Üye
2 Şub 2022
419
1
121
《Unknown》
Ben şöyle yapıyorum tabii kurulu olması lazım vpn i kuruyorum ondan sonra
openvpn vpnbook ip'i yazıyorsun
Username : vpnbook
şifre :değişiyor
Intialization sequence complete
《bu kadar》

Soulfly28192!sl?

Katılımcı Üye
20 Eyl 2021
408
1
122
24
Everywhere
root terminal ile dene

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,298
10
833
Ddos
Vpn ücretsiz olduğu için bağlayamazsınız kaliteli istiyorsanız ücretli vpn ler ve siber güvenlik kursu almanızı öneririm udemy den falan

Çözüm olmaz knk alakası bile yok :)
hep hata veriyor diyor belki ondandır bendede oluyor çünkü

Hocam bende 8.8.8.8 yaptım vpn çalıştı fakat internet çok yavaş olması normal değilmi ?
İnternet yavaş olması normal olabilir sonucta porta bağlanmış oluyorsun sanırım benim bildğim öyle araştırısan bulursun dnsleri :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.