Kali Linux kablosuz bağlantı sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sabanakgul

Yeni üye
20 Eki 2012
9
0
Arkadaşlar Linux da yeniyim. Windows un yanına Kali Linux 2016.2 kurdum. Fakat sağ üst köşeden kablosuz ağları tarayıp bağlanamıyorum. daha doğrusu wireless adaptörü açılmıyor."kullanılamaz" diyor. Fakat terminalden iwconfig komutuyla bakınca adaptörümü görüyor. terminalden ağ taraması yapıyor. Ama bi türlü kablosuz ağa bağlanamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
wifi adaptörü :Realtek rtl 8187
Şuan resim atamıyorum ama yardımcı olmak isteyen olursa sorun ile ilgili resim de atabilirim.

MagdurOmer38

Yeni üye
1 Ocak 2015
25
0
Orta Asya
Kardeşim bende de aynı sorun vardı düzelltim ama az çekiyor çekmiyor windowsta 10 tane wifi yakalarken kalide 1 2 anca 1 2 çubuk çekiyordu araştırdım ama fazla bir şey yapamadım son çare olarak wifi adaptörü aldım bence hiç uğraşma sende linux a uyumlu güçlü bir adaptör al derim

sabanakgul

Yeni üye
20 Eki 2012
9
0
bu konuyu bende çözdüm kardeşim. ama bu seferde ağları görüyor. bağlandım ama internete girmiyor bu seferde.İP atayamıyor galiba nette bişeyler buldum da yinede düzelmedi

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Kurulum da hata yapmışsın kardeşim. Sana tavsiyem kali işletim sistemini sanal sürücüden kurman yani sanal bilgisayardan kurmanı tavsiye ederim. Diğer bir nokta eğer yeniysen bu linux işletim sistemin de ilk önce ubuntu ile başlaman daha iyi olucaktır.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
kardeş kalinin 2016.2 sürümünde kablosuz bağlantı,önyükleyici,ses vb sotunlar görülüyor istersen 2.0 sürümünü kullan aralarında neredeyse fark yok o daha iyi olur.

7 Tem 2007
9,549
89
kardeş kalinin 2016.2 sürümünde kablosuz bağlantı,önyükleyici,ses vb sotunlar görülüyor istersen 2.0 sürümünü kullan aralarında neredeyse fark yok o daha iyi olur.
Aynen dediğin gibi. Ses sorunu, paket yükleyici hatası vs.vs. birçok sıkıntıyla karşılaştım 2016.2 sürümünde. Geliştirilmeden ya da uyumluluk sorunları giderilmeden yayınlanmış sanırım. 2.0 ya da 2016.1 sürümlerini tavsiye ederim yeni kullanıcılara. 2016.1 kurulu şuan bende. Sıfır sıkıntı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.