Kali Linux Kullanmayı Nasıl Öğrenirim?

Flight of death

Yeni üye
12 Haz 2016
33
0
Merhaba Kali linux elimde mevcut ve kurulu açıklayıcı ve pratik bir şekilde kaliyi nerden öğrenmeliyim udemy de baya araştırma yaptım ve atıl samancıoğlunun bir adet eğitimi mevcut ama istediğim şekilde bir eğitim değil tekrar araştırma sonucunda gözüme Batta Koç un bir eğitimi takıldı gayet açıklayıcı ve fazlasıyla bilgi dolu gibi gözüküyor tavsiye eder misiniz alan var mı? Onun harici de önerebilceğiniz eğitim seti ücretli/ücretsiz var mıdır ? Yardımlarınızı/önerilerinizi bekliyorum

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
4
180
Gitti

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
11
596
Merhaba Kali linux elimde mevcut ve kurulu açıklayıcı ve pratik bir şekilde kaliyi nerden öğrenmeliyim udemy de baya araştırma yaptım ve atıl samancıoğlunun bir adet eğitimi mevcut ama istediğim şekilde bir eğitim değil tekrar araştırma sonucunda gözüme Batta Koç un bir eğitimi takıldı gayet açıklayıcı ve fazlasıyla bilgi dolu gibi gözüküyor tavsiye eder misiniz alan var mı? Onun harici de önerebilceğiniz eğitim seti ücretli/ücretsiz var mıdır ? Yardımlarınızı/önerilerinizi bekliyorum
Merhaba,
Öncelikle hangi alanda ilerlemek istiyorsunuz?
Bunu söylerseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.
Eğer sadece linux içi düşünüyorsanız bence para vermenize gerek yok.
Youtube'ta bununla ilgili bir sürü eğitim setleri mevcuttur.
İyi forumlar.

Flight of death

Yeni üye
12 Haz 2016
33
0
Merhaba,
Öncelikle hangi alanda ilerlemek istiyorsunuz?
Bunu söylerseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.
Eğer sadece linux içi düşünüyorsanız bence para vermenize gerek yok.
Youtube'ta bununla ilgili bir sürü eğitim setleri mevcuttur.
İyi forumlar.
Cyber Security alanında ilerlemek istiyorum linux içinde zaten hacking ve pentegrasyon üzerine programlar mevcut linux öğrenirsem onlara da hakim olabilirim fakat youtubede fazla ve yeterli içerik bulamadım

mtzx

Üye
26 Mar 2023
143
1
86
Anka Alevlenecek!
Eğer Kali Linux ve Etik hackerlık konusunda ilerlemek istiyorsan türkçe kaynak olarak en düzgün anlayabileceğin kişi kesinlikle Atıl Samancıoğlu'dur.

Fakat öğreneceğin bir çok şey olacağı için zaten eninde sonunda yabancı kaynakları bir şekilde araştırmaya başlayacaksın ama ilk öğrenim aşamasındaysan, Atıl Samancıoğlu iyi bir tercih olur sizin için, Ağ içi Ağ dışı tüm konular hakkında bilgi sahibi olursunuz not alarak ilerlerseniz.

Flight of death

Yeni üye
12 Haz 2016
33
0
Eğer Kali Linux ve Etik hackerlık konusunda ilerlemek istiyorsan türkçe kaynak olarak en düzgün anlayabileceğin kişi kesinlikle Atıl Samancıoğlu'dur.

Fakat öğreneceğin bir çok şey olacağı için zaten eninde sonunda yabancı kaynakları bir şekilde araştırmaya başlayacaksın ama ilk öğrenim aşamasındaysan, Atıl Samancıoğlu iyi bir tercih olur sizin için, Ağ içi Ağ dışı tüm konular hakkında bilgi sahibi olursunuz not alarak ilerlerseniz.
Atıl samancıoğlunun hangi eğitimini almalıyım?

OnTrigger

Üye
21 Eyl 2022
222
72
Linux öğrenmekle toolları öğrenmek ayrı şeyler. Linuxu kurcalaya kurcalaya öğrenebilirsin bence tool öğrenmeye ağırlık ver her bir parametrenin ne işe yaradığını kavra linux zaten zamanla öğrenilir.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
11
596
Aslında aradığını bulmak çok daha kolay yani örneğin ben şöyle yapıyordum google'a hack yöntemleri yazıyordum. Karşıma phishing,ddos falan çıkıyordu. Sonra youtube'a DDoS Saldırısı Nasıl yapılır yazıyorum direktmen video çıkıyor zaten.
Ancak diyelim sonuç bulamadım. O zaman ingilizce yazıyorum mutlaka çıkıyor zaten.
İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.