Kali linux kurarken hata

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Arkadaşlar rufus ile USB ye yazdırdım bot menüden sectim yükleme işlemi sırasında live USB persistencd sectim biraz bekledikten sonra böyle oluyor.

kAzgkN.jpg

Son düzenleme:
13 Ocak 2019
241
1
root$
rufustan MBR yi seçip Fat32 de bırak NTFS Formatına geçme,ve DD yansıması olarak flash boot yap. rufus hazır dedikten sonra çıkar tak, bilgisayarın cd/dvd rom listesine görüyorsan Kali Linux u tamamdır. Bilgisayarı kapatıp f2,f8,f12 veya delete tuşundan flash boot a geçebilirsin. iyi günler.

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Moderatör tarafında düzenlendi:

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
usb ya duz yuklememısın ve yahudda duz yukledın amma ıso dosyası bozuk nereden ındırdın ısonu ?

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Y3r_iK09rPY[/ame]

Son düzenleme:

By Ghost

Katılımcı Üye
11 Tem 2013
941
2
C:\Linux
hqdefault.jpg

Kurulum işlemine nasıl başladınız bilmiyorum ama "graphical install" diyerek kurulum yaparsanız sorun yaşamazsınız büyük ihtimal. Yine de aynı sorun devam ediyorsa eğer kuruluma başlarken telefonunuz ile video kaydı alırsanız sıkıntıyı ve çözümü tespit edebiliriz.

darqbull68123

Yeni üye
5 Ağu 2019
2
0
Merhabalar 2. işletim sistemi olarak Kali Linux ' u yükledim fakat kullanıcı adı ve şifreyi girdiğim zaman ekranım böyle oluyor.
EOyykv.jpg
yeni konu açmayı bulamadığımdan buraya yazıyorum .

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
10
C/C++ Dev.
açılırken grub menü geldiğinde e tuşuna bas, splash quiet parametresinin sonuna vga=0 parametresini ekle. eğer bu işlem sorununu çözerse bunu kalıcı hale getir.

Kalıcı hale getirmek için:

sudo nano /etc/default/grub

aynı yazdığın parametreyi nanoyla gruba kaydedip control+x de, çıkınca da sudo update-grub

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.