Kali Linux kurduğum harici diskim kapanırken güç kesiyor.

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Merhaba uzun zamandır buralarda yokum ,harici bi diskime 500GB HDD 'ye usb ile linux kurdum diski 2 parçaya ayırdım 150 gbına kali kurdum diğer alanı depolama için ayırdım.Grub ve kali geyet güzel açlışıyor grubu da aynı hhd ye kurdum tek sorun kali işletim sisteminden sağ üstte bilgisayarı kapatıyorum kapanırken komutlar akıyor falan ama hdd kapanırken güç kesiliyor ve piyuuvv diye ses geliyor normalde bu sesin gelmemesi gerekir bu bilgisayarımı güç düğmesinden kapattığımda gelen ses.Bu tabi ki sorun yaratıyor mesela az önce kaliyi açarken busybox a düştü sistem fsck diye bi işlemle uğraştım /deb/sdb5 i tanıttım bi şekilde düzeldi.Hdd nin güvenli kapanmasını nasıl sağlarım ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.