Kali Linux kurdum, giriş yapamıyorum.!

29 Nis 2013
89
0
Linux u kurdum ama bir türlü masaüstüne giriş yapamıyorum. ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Yeni sürümde birkaç farklı görsel arayüz var kurulum sırasında seçmen gerekiyordu. (Default kali, kde, prisma gibi) bunu seçmeden kurduğun için direk shellde başlatıyor yani komut satırı. Manuel olarak arayüz kuruluyor sanırım onu araştırırsan sorunı çözersin. Eğer bunla uğraşmak istemiyorsan yeniden kurulum yapıp son kısımlarda bu arayüzü seç. ayrıca yeni sürümde kullanıcı adı ve parolayı sen belirliyorsun yani varsayılan parola falan boşa çıkıyor o kullanıcı adı ve parolayı kurulumdan sonra oturum açmak için kullanıyorsun.

'B4TU

Katılımcı Üye
5 Şub 2019
392
439
yeni sürüm yüklediysenn kullanıcı adı ve şifre kali/kali olabilir, bu şekilde giriş yaparsan girdikten sonra root şifresini yeniden oluşturabilir böylece root ile giriş yapabilirsin. Olmaz ise yukarda arkadaşın bahsetmiş olduğu root/toor kombinasyonunu dene.

29 Nis 2013
89
0
Kurarken şifreyi girdim. Girdikten sonra 2. Fotograftaki ekran geliyor

Ikisini de denedim onunla alakalı değil. Kurarken şifre girdim ama 2.ekran geliyor bu sefer. Komut yazmamı istiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
992
2
Merhaba, https://cdimage.kali.org/kali-2019.2/kali-linux-2019.2-amd64.iso bu linkten eski bir versiyon indirerek graphical install seçeneği ile kurulum yapınız. Büyük ihtimal kurulum yaparken hata yaptınız. Size hazırlamış olduğum "Dual Boot Kali Kurulumu" konusuna bakarak kurmanızı öneriyorum.

Kurulumu yaptıktan sonra apt-get upgrade & apt-get update komutları ile sisteminizi güncelleyebilirsiniz.

https://www.turkhackteam.org/linux/1827634-dual-boot-kali-linux-kurulumu-linux-klubu.html

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,967
Orhun Nehri
Yeni sürümde birkaç farklı görsel arayüz var kurulum sırasında seçmen gerekiyordu. (Default kali, kde, prisma gibi) bunu seçmeden kurduğun için direk shellde başlatıyor yani komut satırı. Manuel olarak arayüz kuruluyor sanırım onu araştırırsan sorunı çözersin. Eğer bunla uğraşmak istemiyorsan yeniden kurulum yapıp son kısımlarda bu arayüzü seç. ayrıca yeni sürümde kullanıcı adı ve parolayı sen belirliyorsun yani varsayılan parola falan boşa çıkıyor o kullanıcı adı ve parolayı kurulumdan sonra oturum açmak için kullanıyorsun.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.