Kali linux kurdum Windows gitti

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul
Merhaba arkadaşlar ve üstlerim
PC me duo işletim sistemi Kali linux kurdum lakin açılışta wındowsu bulamadım sizce ne oldu nasıl geri getirebilirim

mamo434376

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
292
2
İsyanbul
diski 2'ye böl sonra windows'u o böldüğün diske dual boot olarak kur daha sonra windowsu kurdukdan sonra cmd yönetici olarak aç ve bu komutu yaz bcdboot c:\windows
Not: c yazan yere asıl kullandığın windowsun olduğu diskin harfini haz
daha sonra asıl windowsuna geç geçtikden sonra msconfig gir kurduğun windowsu sil
daha sonra easybcd ile kali linux girişi ekle

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul
Galiba linuxu winfowsun kullandığı diske kurmuşsun. Öyleyse tekrar windows kurman gerekiyor.

Biostan Windows’u seçince açılıyor ustad ben başlangıç ekranında sormasını istiyorum sürekli biosa girmemek için

diski 2'ye böl sonra windows'u o böldüğün diske dual boot olarak kur daha sonra windowsu kurdukdan sonra cmd yönetici olarak aç ve bu komutu yaz bcdboot c:\windows
Not: c yazan yere asıl kullandığın windowsun olduğu diskin harfini haz
daha sonra asıl windowsuna geç geçtikden sonra msconfig gir kurduğun windowsu sil
daha sonra easybcd ile kali linux girişi ekle
Çok karışıkmış anlayamadım

Merhabalar,

Başlangıçta F9 tuşuna basarsanız hangi işletim sistemine geçeceğinizi sorar.
teşekkürler

Terminale şunu yazıp çıktısını atar mısın? Bu yazdığımı alıntıla lütfen. (Komuttaki harf küçük L harfi. Büyük ı ile karıştırma :D)

https://i.hizliresim.com/2OZY0L.jpg
BUYRUNUZ.

Moderatör tarafında düzenlendi:

closx

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
413
9

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Kali Linux kurmadan önce diski bölme işlemini gerçekleştirdiniz ve Kali Linux'u bölümlendirmiş olduğunuz diske mi kurdunuz ? Eğer ki disk bölümlendirmediniz ve/veya bölümlendirdiğiniz diske değilde Windows'un üstüne kurulum gerçekleştirdiyseniz Windows'u kaldırıp Kali Linux kurmuş durumundasınızdır.

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul
Merhaba,
Kali Linux kurmadan önce diski bölme işlemini gerçekleştirdiniz ve Kali Linux'u bölümlendirmiş olduğunuz diske mi kurdunuz ? Eğer ki disk bölümlendirmediniz ve/veya bölümlendirdiğiniz diske değilde Windows'un üstüne kurulum gerçekleştirdiyseniz Windows'u kaldırıp Kali Linux kurmuş durumundasınızdır.

Bios üzerinden giriş yapabiliyorum layıkın boot yerinde sadece Kali çıkıyor win çıkmasında gerek

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
1
10
C/C++ Dev.
Grub menüyü yanlış yere kurmuşsunuz büyük ihtimalle. Kökdizine bağlamanız gerekiyor grub menüyü eğer yükleme yapmadıysanız grub menüyü kurun, eğer yüklediğiniz halde karşınıza gelmiyorsa sudo bash grub-reinstall.sh diyin. Reinstall bash dosyasını internetten indirebilirsiniz.

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul
Tamam sorunu anladım. Terminale sırasıyla şunları yazın, düzelmesi lazım.

Maalesef olmadı
https://i.hizliresim.com/Z5dJgZ.jpg

Grub menüyü yanlış yere kurmuşsunuz büyük ihtimalle. Kökdizine bağlamanız gerekiyor grub menüyü eğer yükleme yapmadıysanız grub menüyü kurun, eğer yüklediğiniz halde karşınıza gelmiyorsa sudo bash grub-reinstall.sh diyin. Reinstall bash dosyasını internetten indirebilirsiniz.
Hiç birşey kurmadım direk kurulum bitti yeniden başatıp win girecektim ama gözükmüyordu

Güncel

Moderatör tarafında düzenlendi:

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
165
Linux'u nasıl kurduğuna bağlı bu 1. İkincil işletim sistemi olarak farklı bir hdd'ye mi yoksa aynı hdd üzerine multi işletim sistemi minvalinde mi kuruldu bunlarında bilinmesi gerekiyor.

kinq23

Üye
18 Ağu 2007
136
0
kali linuxu nezaman windowsun yanına kursam aynı şey oluyordu windows hemen grub menude çıkmıyor bana göre normal bişey ama düzeltilir.
os-prober ardından update-grub komutu yazdığın zaman ne çıktısı veriyor terminalde os-prober belki yüklü değildir.
Ubuntuda grub-customizer diye bir program var bu işi en iyi çözen program o Kali'ye kurulabiliyorsa dene büyük ihtimal çözersin.

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul
kali linuxu nezaman windowsun yanına kursam aynı şey oluyordu windows hemen grub menude çıkmıyor bana göre normal bişey ama düzeltilir.
os-prober ardından update-grub komutu yazdığın zaman ne çıktısı veriyor terminalde os-prober belki yüklü değildir.
Ubuntuda grub-customizer diye bir program var bu işi en iyi çözen program o Kali'ye kurulabiliyorsa dene büyük ihtimal çözersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.