Kali Linux kurmak için neler yapmalıyım ?

MeriGood

Yeni üye
1 Ara 2018
7
0
Kali linux hakkında pek şey bilmiyorum. Hack için hangi sürümü nereden indirmeliyim ? Acil yardım. Teşekkür ederim. İyi forumlar.

artisbero

Üye
16 Ara 2010
176
0
kardeşim hiç araştırmamışsın be gelmişsin post açmışsın yakışmıyor böyle cidden kali linux hack için hangi sürüm diyorsun zaten kali, linux'ün hack için olan sürümlerinden biri nasıl kurmalısın ya bilgisayarını çift işletim sistemi yapacaksın muhtemelen zorlar ve sonradan bırakırsın kullanmayı o yüzden tavsiye etmiyorum sistemin de varsa sanal sunucu indiriyorsun kali linux ü normal indirip format atar gibi kuruyorsun basit bir şekilde ya da yine sanal sunucu indirip oxboxes org gibi sitelerden hazır server indirip direk virtual box a virtual machine e neyse atıyorsun açıyorsun

Wonkaa

Katılımcı Üye
24 Ağu 2017
504
0
nezaman foruma girsem son açılan konular kısmında hep bu tip sorular çıkıo

bi kere youtube'a kali linux yazsan yeterdi aslında bukadar üşengeç olmayın

forum çöplüğe dönüyor resmen sürekli aynı konular

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Öncelikle istediğiniz bir dağıtımın iso dosyasını elde edin. Akabinde rufus ile yazdırınız. Eğer Debian tabanlı bir Linux dağıtım kuracaksanız da rufusda DD Yansıma seçeneğini işaretleyiniz.

Akabinde bios'a geliyoruz ve boot menüye tıklıyoruz. USB belleği ilk sıraya aldıktan sonra F10 ile kaydedip çıkıyoruz ve kurulum ekranı geliyor.

Dual boot olarak kuracaksanız da disk bölümleme yapmanız gerekiyor. Onun için de şu videoya bakabilirsiniz;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=_vxYqpFddWw[/ame]

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.