kali linux kurulum (android no root)

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
fma7Eu.png

[COLOR="LimeHerkeze merhaba bugün sizlere android üzerinden kali linux kurulumu için video çekdim bilgisayar gibi tam sürüm vermez android versionudur bilginize video olarak birtürlü koyamadım üstden mavi gezegen den yapıyorum olmadı hep link olarak cıkıyor
Kali linux kurulum videosu

[URL="https://tik.lat/c0rcY"] https://youtu.be/Pa3XF_rea-M[/URL]

kurulum içinde bize lazım olan 2 uygulama gerekiyor.

1. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.termux

2.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.realvnc.viewer.android

Termux üzerinden yapıyoruz komutları sizlere sırasıyla verdim

1.
Kod:
pkg install wget openssl-tool proot -y && hash -r && wget https://raw.githubusercontent.com/EXALAB/AnLinux-Resources/master/Scripts/Installer/Kali/kali.sh && bash kali.sh

2.
Kod:
 ./start-kali.sh

3.
Kod:
wget https://raw.githubusercontent.com/EXALAB/AnLinux-Resources/master/Scripts/DesktopEnvironment/Apt/Xfce4/de-apt-xfce4.sh && bash de-apt-xfce4.sh

Bu komutdan sinra 15 dakika kadar yukleme islemi vardır sonra kali linux için dil ayarları gelicekdir 1 yapıyoruz ve entır sonrada kali linux için şifre oluşturmanızı istiyecek sizde oluşturmanız gerekli bu islem iki kez surucek

ONEMLI NOT (şifre yazarken asla ekranda gozükmez ama arka planda yazar dikkat edin sonrada bu komutla calıştırıyoruz

Kod:
 vncserver-start

Yazdikdan sonra 2. Uygulamaya geciceksiniz yesil butona basıyorsunuz ve adres bolumune kendi ip adresiniz veya lhostunuzu ekliyorsunuz kali linux yapip çalıştırın işlem bukadar.

Önemli not: pragramı kapatırken bu şekil kapatınız sonrasında sistem çalıştırmanızda yazılı hata veriyor

uJtk2G.png

Resimde gördünüz gibi sol üst kısımdaki x isaretinden kapatınız sonrasından termux üzerinden Bu komut ile kapatınız

Kod:
vncserver-stop

Resimdeki gibi

2iUs5P.jpg

Ve sistemimizi düzgün biçimde kapatmış olduk
Açarkende

Kod:
vncserver-start

Unutmayın açarken yazı hatası alırsanız silip yeniden yükleyin ve bu şekul açıp kapatınız

takıldığınız yerde soru sorabilirsiniz konuyu beğendiyseniz teşekkür butonuna basın

herkeze iyi forumlar[/COLOR]

H5XoeK.png

Son düzenleme:

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
Görselleşmesi lazım güzel konu arşive aldım
bir kaç görsel eklendi videoda ayrıntı mevcuttur yararlı konu olduysa ne güzel

kurulumda sıkıntı çeken olursa sorularınızı yorumda berirtebilirsiniz

Elinize sağlık videoda eklersen daha güzel olacaktır .

Video cekdim link başda video olarak koydum ama link olarak verdi izleyip bakabilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

MusicalSlayer

Yeni üye
18 May 2018
18
0
Zonguldak
Merhaba bunda tüm kali işlemlerini yapabiliyoruz değil mi? bir de bunu kurduktan sonra telefonu android olarak kullanmaya devam edip istediğimiz zaman kaliyi aktif edip kullanabiliyor muyuz?

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
birinci yapışımda gayet mükemmel şekilde oldu da ikinci girişimde "The port is..." ile başlayan bir hata aldım vnc uygulamasında nedir bu?

Ozel dosyadan açıklamasını yapdım kali linuxsu çalıştırmadan önce termuXdan calıştırman gerek kaliyi aç sonrada vncserver-start yaz olucakdır sonrada vncviewerden acabilirsiniz

Kod:
./start-kali.sh

Kod:
  vncserver-start

Böyle yap sonra aç olucakdır

MusicalSlayer

Yeni üye
18 May 2018
18
0
Zonguldak
Ozel dosyadan açıklamasını yapdım kali linuxsu çalıştırmadan önce termuXdan calıştırman gerek kaliyi aç sonrada vncserver-start yaz olucakdır sonrada vncviewerden acabilirsiniz

Kod:
./start-kali.sh

Kod:
  vncserver-start

Böyle yap sonra aç olucakdır

aynı dediğiniz gibi yapıyorum fakat vnc viewer'a geçince "the port on which the computer is listening for a connection could not be contacted." hatasını alıyorum

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
aynı dediğiniz gibi yapıyorum fakat vnc viewer'a geçince "the port on which the computer is listening for a connection could not be contacted." hatasını alıyorum

Vncviewer ayarlarını gözden geçiriniz portda sorun olduğunda bağlantı kuramıyor termuxdan onun içinde hata veriyor hatanızın karsı anlamı (Bilgisayarın bağlantı dinlediği bağlantı noktasıyla bağlantı kurulamadı.") Gözden kaçırdığız bir yer var tekrar kontror edin olmazsa resimli olarak mesaj atarsınız ip adresini 127.0.0.1:1 yapın olmazsa kendi yerer aypi adresiniz ile yapınız iyi forumlar

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
wget https://tik.lat/eMpLm && bash de-apt-xfce4.sh

bu işlemden sonra ;
/usr/local/bin/vncserver-start: line 4: vncserver: command not found
hatası aldım dil seçenekleri çıkmadı sorun nedir acaba ? teşekkürler
Bu komutdan sonra beklemen gerek karsına liste çıkması gerek dil seçenekleri o olmadan yükleme isi olmaz zaten videodaki dosyayı indirerek bakabilirsiniz ayrıntılı bir şekilde
yazar vncserver olayıda bağlantı kuramadı için hata vermiştir yada( vncserver-start) yazdıkdan sonra tekrardan bi bak vncerwer programina

RefetBele

Yeni üye
7 Nis 2019
44
0
Dostum Komut Bulunamadı Hatası Almışsın komutu düzgün yazarsan çalışır İyi Forumlar

bytrument

Yeni üye
7 Nis 2016
13
0
Dostum aynı port hatasını veriyor ve vncserver-stop yazdığımda elle işlemi durdurmuyor yardımcı olursan sevinirim.

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
Herkeze merhaba kali linux kurdukdan sonra alılan port hatası için sizlere yeniden detaylı bir şekilde anlatayım yukarıda berirtiğim gibi vncserver-start meselesini daha ayrıntılı açıklayım sizlere vncviewer açarken bu resim hatası alırsanız

Y2jQrh.png

sizden kaynaklı bir durumdur unutmayın
Sebebi neyden kaynaklı derseniz Aciklayim

1.siz bunu kullandığınızda termuxdan ./start-kali.sh
diyerek vncserver-start yazmadan
vncviewer acarsanız resimdeki hatayı alırsınız

2. termuxsu açmadan vncviewer deki kali linux açmaz açarsanız resimdeki hatayı gine alırsınız

3. Termuxdan ./start-kali.sh çalıştırdınız vncserver-start diyerek kullandınız ama açmadı resimdeki gibi

jcf1tB.jpg

Bu yazı yazarsa sizden kaynaklı kapatma hatası yapdınız demekdir bir çok kişiler 3 hatadan dolayı çalıştıramıyor
bu hataLarda takılı kalıyorlar port hatası var açılmafı sorun çıkdı diyenler için dikkat etmeniz gereken husus açıklıyorum sizlere eğer resimdeki hatayı çözmek için bu adımları yaparsanız düzelicekdir

1.termuxsu açın ve termux çalışmadan asla açmaz bu komutu yazın

2. ./start-kali.sh

3. vncserver-stop

aYUQnc.png

vncserver-stop yazısının altında proceessid1823
Gibi bi yazi yazdi yani sağliklı bir şekilde kapanti ve resimdeki gibi

4. vncserver-start

Diyerek yeniden çalıştırdık eger hata alan varsa bu sekil yapsın vncserver-stop demeden yada termuxsu direk kapatarak yada termuxsu açmadan yapdığınız için hata alıyorsunuz once vncserver-stop diyerek kapatmayı unutmatın port hatası cozulucek ve start diyerekde çalışıcakdır eğer hatasını çözen olursa bu açıklamanın altına teşekür butonu tıklayın arkadaslarada çalıştığı görmüş olurlar umarım faydalı açıklama olmuştur

aynı hatayı bende alıyorum ustam yardım.

Hata açıklaması yapıldı gözden gecirin duzelicekdir iyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.