Kali Linux Kurulum Sorunu

KocaYurekli

Yeni üye
11 Ağu 2018
13
0
Arkadaşlar Kali Linux kurulumu yaparken boot ekranından usb yi seçtiğimde kurulum ekranı resimdeki gibi küçük bir şekilde geliyor. Sonra install dediğimde resimde olduğu gibi hiç okunamacak şekilde bi ekran açılıyor . Yardımcı olabilecek var mı?

dBLJjn.jpg

qvADmQ.jpg

Son düzenleme:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

İso dosyası bozuk olabilir. Kendi sitesinden indiriniz. O hususta sorun yok ise farklı bir usb belleğe kurmakta fayda var. Hiç olmadı yukarıda bulunan "live" seçeneği ile çalıştırmayı deneyiniz.

KocaYurekli

Yeni üye
11 Ağu 2018
13
0
Merhabalar,

İso dosyası bozuk olabilir. Kendi sitesinden indiriniz. O hususta sorun yok ise farklı bir usb belleğe kurmakta fayda var. Hiç olmadı yukarıda bulunan "live" seçeneği ile çalıştırmayı deneyiniz.
iso yu kendi sitesinden indirdim. farklı usbden de denedim. sonuç değişmedi. Live kısmı çalışıyor açılıyor. ordan ubuntuda olduğu gibi kurulum yapabilir miyim? araştırdım fakat bulamadım.

KocaYurekli

Yeni üye
11 Ağu 2018
13
0
Sanırsam dual boot kuracaktınız. Şu videoya bakar mısınız ?

https://www.youtube.com/watch?v=XSOefpxzV7k
bu videoyu izleyerek ilerledim. dediğim gibi zaten daha öncesinde ubuntu kurmuşluğum var. bu sorunla ilk defa karşılaştım ve forumlarda da herhangi yazı bulamadım. o kısma kadar sıkıntı yok. ekran küçük geliyor. ubuntuyuda küçük olarak kurmuştum sıkıntı çıkmadı. install dedikten sonraki kurulum ekranı sıkıntılı geliyor.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
boşuna kali ile uğraşma dual boot yaptıgınızda update ve dosya indirme işlemi için çok uğrasacaksınız çünkü kali linin paket yükleyicileri arızalı çıkıyor onun yerine security ve hacking os istiyorsanız parrotu kurun ve kali den daha iyidir

KocaYurekli

Yeni üye
11 Ağu 2018
13
0
Zamanınız varsa iso dosyası değilde https://images.offensive-security.com/virtual-images/kali-linux-2018.2-vm-amd64.zip buradan indirebilir misiniz. Ben buradan indirdim kullanıyorum şuan. Dilerseniz video linki ;

https://www.youtube.com/watch?v=O5UqyIf_8Qg

Teşekkür ederim ilk fırsatta deneyip sonucu iletirim.

boşuna kali ile uğraşma dual boot yaptıgınızda update ve dosya indirme işlemi için çok uğrasacaksınız çünkü kali linin paket yükleyicileri arızalı çıkıyor onun yerine security ve hacking os istiyorsanız parrotu kurun ve kali den daha iyidir

Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Vazgeçeceğimi sanmıyorum. Yine de teşekkür ederim. Dediğinize de bakıcam.

Merhaba iso dosyanız bozuk . Farklı bir yerden indirip tekrar usbye boot etmelisiniz

Belki sürüm hatalıdır düşüncesiyle eski sürümü denemiştim. Aynı sorunla karşılaştım. Ya USB’den ya da pcden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. USB yi değiştirip deneyeceğim. Sonucu iletirim .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Vazgeçeceğimi sanmıyorum. Yine de teşekkür ederim. Dediğinize de bakıcam.

Bunun Bilgisiyar Mühendisliği İle Alakası YOK. Farkedersen Yazılım Mühendisleri Felan Kali Kullanmaz Genelde Arch Ve Ubuntu Kullanılır Yani İşin Önemlisi İşletim Sistemi İle Alakası Yok Önemli Olan Senin Ne Kadar Dil Bildiğin Mesela Linux Ta Olup Windowsda Olmayan Kodlama Programı Çok Azdır Hatta Windows Kodlama Alanında Daha Başarılı "BENCE" Fakat İlla Kali Kurcam Diceksen Bios Ayarını Fabrika Ayarına Dönüştürüp Dene O Da Olmazsa Biosu Güncelle Aynı Sorun Bendede Vardı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.