Kali Linux Kurulumu Hakkında

MrJoker07

Üye
3 Tem 2014
62
0
Antalya
Arkadaşlar virtualbox ile kurmayı denediğim de siyah ekranda kalıyor. Her şeyi gösterilen şekilde kuruyorum, açtığımda ise kali linux'un ekranı geliyor install'a tıkladığımda bu ekranda kalıyor.

QvB31A.jpg

VMware ile kurduğumda böyle bir hata ile karşılaşıyorum.

X9k12o.jpg

İkisinden birini nasıl çözebilirim ?​

Kostov

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
576
0
Dostum hata mesajında zaten sana belitmiş sen seçimini 4 CPU olarak seçmissin ancak bu şekilde çalıştıramzsın seçimini en fazla 2 CPU yapman gerek aksi takdirde çalışması olanaksız.
08-hot-add.png

Kostov

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
576
0
C:\ProgramData\VMware\VMware Workstation konumundaki config.ini dosyasını açın.
İçine aşağıdaki satırı kopyalayıp-yapıştırın.
vmmon.disableHostParameters = TRUE
(belirtilen konumda config.ini dosyası yoksa kendiniz oluşturabilirsiniz. 2. adımı yaptıktan sonra aşağıya bakın.. )

Windows’u yeniden başlatın.

Benim anlatımımdan anlamadıysanız buyrun ingilizcesine bakın.

Son düzenleme:

1453fetih

Uzman üye
31 Ara 2015
1,259
1
Dostum VMvareworkstation10 kullan forumda mevcut.En sağlamı bana göre backtrack5r3 parrot kali linux windows7 wifislax hiç birinde sıkıntı çıkarmadı bende.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.