Çözüldü Kali linux macchanger sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RoDNes

Yeni üye
7 Ara 2019
46
0
Herkese merhaba bir kac wifi ele gecirdim fakat baglanmaya tedırgınım cunku macchanger ıle mac adresımı degiştiriyorum denemek ıcın once kendı wifime baglanıyorum mac adresim orjinale geri donuyor bu durumu nasıl duzeltırım

Moderatör tarafında düzenlendi:

RoDNes

Yeni üye
7 Ara 2019
46
0
normal bir ev wifisi cevrem de şirket var onu ele gecırmeyı daha denemedım bu sorun yuzunden

RoDNes

Yeni üye
7 Ara 2019
46
0
Kalıcı olarak MAC adresini değiştirmek için altta bırakacağım konuyu inceleyebilirsiniz.

https://www.yeahhub.com/change-mac-address-kali-linux-permanently/

Dediginizi yaptım fakat sımdıde mac sureklı degişiyor vede harici wifi adaptoru baglanmıyor ınternete wıfılerı goruyor vede wlan1 olması gerekırken resim deki gibi karma birşey cıkıyor ortaya service NetworkManager restart komutunu denedım yenıden başlattım fakat duzelmedı şimdi de bu sorun var

hatayı duzelttım aynı hatayı alan olursa

Kod:
1. ifconfig gozuken ismi down

2. ip link set (ismi ne gozukuyorsa) name (wlan1-2-3 ne koymak istiyorsanız)
3. ifconfig (wlan1-2-3 ne koyduysanız ısmını) up

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.