Network Kali Linux monitor mode hatası

3 Haz 2017
95
0
Merhabalar başlıkta da yazdığım gibi linux da wifi kartımı monitör moda alamıyorum​
Gördüğünüz üzre wifi kartım kaliyi destekliyo​
ZXwK18.jpg

Fakat monitror moda geçtiğimde böyle bir hata alıyorum​
qAZQqn.jpg

YANITLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :))

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Şu kodlar ile dener misin?

Kod:
apt-get update

Kod:
 apt-get install aircrack-ng

Kod:
 ifconfig

Kod:
 airmon-ng start wlp3s0

Kod:
 ifconfig

Kod:
airmon-ng stop wlp3s0mon

Daha detaylı incelemek için buradaki konuyu inceleyebilirsiniz

İyi forumlar

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Merhaba, airmon-ng check kill yazınız sonrasında airmon-ng start wlan0(sizde wlan1'de olabilir) sonrasında otomatik olarak monitör moda geçecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.