Kali Linux mu Windows mu?

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Arkadaşlar Sizin Düşüncelerinizi Alayım Sizce Windowsmu Kali'mi Güvenlik Açısından Dolayı Kali'yimi Kullanayım. ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Bu ne yapmak istediğine bağlı. Kali'deki toolları başka Debian tabanlı distrolara da kurabilirsin.
İlla Kali olacak diye bir şey yok , şahsen ben Arch tabanlı distrolar seçerdim. Hatta Arch tabanlı heçk-heyk-hayk-hack işletim sistemi BlackArch var. İçinde 1910 tool var.
...

Tabii GNU kullanma sebebin open source olamaz. Kernel panic ve driver hataları insanı delirtebiliyor. Şuna bak : https://lyngvaer.no/log/gnu-rant

Kali dediğin "şeydeki" toolların bazıları cross platform olabiliyor. Windows'da çalıştırabilirsin.

StringingStroke

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
596
1
Bilinmiyor
Bu sorunun cevabı sana bağlı ne için kullanacaksınız kurduğun pcyi gündelik kullanımsa elbette Windows ancak sadece hack için kullanacaksan kali sanal makine de kullanabilirsin. Veya 1 PC ye 2 işletim sistemi kurulabiliyor biraz bakıp bulabilirsin.
İyi forumlar dilerim.

Headron

Uzman üye
19 Mar 2017
1,213
0
Bu ne yapmak istediğine bağlı. Kali'deki toolları başka Debian tabanlı distrolara da kurabilirsin.
İlla Kali olacak diye bir şey yok , şahsen ben Arch tabanlı distrolar seçerdim. Hatta Arch tabanlı heçk-heyk-hayk-hack işletim sistemi BlackArch var. İçinde 1910 tool var.
...

Tabii GNU kullanma sebebin open source olamaz. Kernel panic ve driver hataları insanı delirtebiliyor. Şuna bak : https://lyngvaer.no/log/gnu-rant

Kali dediğin "şeydeki" toolların bazıları cross platform olabiliyor. Windows'da çalıştırabilirsin.

Peki sizin kullandığınız nedir hocam ? merak ettim de ben kali linux kullanıyorum BlackArch daha mı iyi ? Mapzilla

Anonim6

Yeni üye
29 Şub 2012
0
5
...

Sıkça kullanılan birtakım terimleri (=hack), ağzımdan çıktığı gibi yazayım da (sahiden benim dilimde şu kelime bu biçimlerle dönmüyor, ne mübarek dil imiş seninkisi arkadaş.) işin erbabıymış gibi bir etki yaratayım. Yahu dostum, inan ki her mesajında, her defasında şu kelimenin zibilyon varyasyonunu yazıya geçirmene zerre lüzum yok. Gerçekten yok...

Bir savda bulunuyor isen, savını doğrulayacak nitelikte belgeler ile yahut kabul edilesi bir metin aracılığıyla düşünceni ifade edersin. Üstadım, bana uygun bir dil ile attığınız referansta barınan elemanın dedikleri, bahsini ettikleri ile konuyu bağdaştırmanızı istiyorum; hayır, rica ediyorum. Ayrıyeten aldığınız, delirten cinsten hatalar zillahının da detaylarını merak etmiyor değilim ya...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.