Kali linux pip3 python

Klaad

Üye
14 May 2020
51
0
Selamlar abilerim. linuxta yeniyim de pip3 eklemek istiyorum bi türlü ekleyemedim sürekli bi hata veriyor linuxun terminalinde bi kaç youtube videosu izledim de yine olmadı

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
Her şeyin güncel sürümde olduğundan emin ol
Kod:
sudo apt update
pip3 yükle
Kod:
sudo apt install python3-pip
daha sonra indermek istediğin paketleri şu şekilde indirebilirsin:
Kod:
pip3 install istediğinPaket
veya
Kod:
python3 -m pip install istediğinPaket

Klaad

Üye
14 May 2020
51
0
Her şeyin güncel sürümde olduğundan emin ol
Kod:
sudo apt update
pip3 yükle
Kod:
sudo apt install python3-pip
daha sonra indermek istediğin paketleri şu şekilde indirebilirsin:
Kod:
pip3 install istediğinPaket
veya
Kod:
python3 -m pip install istediğinPaket

şey abi güncel olarak paketi de yazar mısın pek anlamadım da :(

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
şey abi güncel olarak paketi de yazar mısın pek anlamadım da :(
pip python kütüphaneleri indirebilmen için yapılmış bir yazılım (packet manager - paket yöneticisi mi denir). Pip ile istediğin python kütüphanesini sistem üstünde kullanıma uygun hale getirebilirsin.

Hangi kütüphaneyi istiyorsan onu indirmek için
Kod:
pip3 install paket
yazabilirsin.

Örneğin ben web scrapping yapmak istiyorum ve bir kütüphaneye ihtiyacım var, internetten baktığımda bana "request" ve "beautiful soup" kütüphanelerini kullanmam gerektiğini söylüyor veya kafama esti indiriyorum bu kütüphaneleri de diyebilirim farketmez :D

İndirmek istediğim kütüphanelerin paket isimlerine bakıcam bazen farklı olabilir, işimi garantiye alayım. Google'a "python3 beautifulsoup download" yazdım, karşıma direkt bu sayfa çıktı https://pypi.org/project/beautifulsoup4/ sol üstte paket ismiyle "pip" şeklinde duruyor, sen eğer python3 ile kullanmak istiyorsan "pip3" yaz başına, kopyalar o satırı terminale yapıştır bekle "Collecting paketİsmi" şeklinde oluyorsa indirmeye başlamıştır.

Birden fazla kütüphaneyi indirmek istiyorsan bir satırda da hepsini yazabilirsin

Kod:
pip3 install paket1 paket2
Örnek:
Kod:
pip3 install request beautifulsoup

Klaad

Üye
14 May 2020
51
0
pip python kütüphaneleri indirebilmen için yapılmış bir yazılım (packet manager - paket yöneticisi mi denir). Pip ile istediğin python kütüphanesini sistem üstünde kullanıma uygun hale getirebilirsin.

Hangi kütüphaneyi istiyorsan onu indirmek için
Kod:
pip3 install paket
yazabilirsin.

Örneğin ben web scrapping yapmak istiyorum ve bir kütüphaneye ihtiyacım var, internetten baktığımda bana "request" ve "beautiful soup" kütüphanelerini kullanmam gerektiğini söylüyor veya kafama esti indiriyorum bu kütüphaneleri de diyebilirim farketmez :D

İndirmek istediğim kütüphanelerin paket isimlerine bakıcam bazen farklı olabilir, işimi garantiye alayım. Google'a "python3 beautifulsoup download" yazdım, karşıma direkt bu sayfa çıktı https://pypi.org/project/beautifulsoup4/ sol üstte paket ismiyle "pip" şeklinde duruyor, sen eğer python3 ile kullanmak istiyorsan "pip3" yaz başına, kopyalar o satırı terminale yapıştır bekle "Collecting paketİsmi" şeklinde oluyorsa indirmeye başlamıştır.

Birden fazla kütüphaneyi indirmek istiyorsan bir satırda da hepsini yazabilirsin

Kod:
pip3 install paket1 paket2
Örnek:
Kod:
pip3 install request beautifulsoup
ya aslında ben bi sms bomber buldum da kullanmak için pip3 istiyodu daha da beynim yandı yani yine de teşekkür ederim eyvallah

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.