Kali Linux Ram ve İşlemci

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
Merhabalar direk konuya gircem benim 4gb ram ve i3 işlemcili PC var linuxu ana makineye kurdum çünkü sanalda çok kasiyordu daha rahat olur diye ve birkaç işlemler yüzünden yeniden Windowsa geçtim ama linuxu da sanal kurmayı başardım tabiki aşırı kasmalar ve donmalar yapıyor ben laptoplar için ram alsam sadece onu sanal makineye yada ana makine de kullansam donmalar ve kasmalar iyileşir mi

Çözüm
Merhaba,

Ramin az ama işlemcin de çok eski. Ram eklersen işlemciye ağır yük bindirip daha büyük sorunlara da yol açabilir. Eğer imkanın varsa işlemciyi de rami de bir tık yükseltirsen sorun büyük ölçüde azalır ama gerek yok, ben sadece terminal ile ilgileneceğim dersen...
27 Ocak 2023
68
11
örneğin virtualbox tan yapacaksan ram pc ne yansıdığında 4 gb rami ora atarsın kasmalar iyileşir ama linux 512 mb lık bir gereksinimde olduğu için bence işlemciden kısman gerek veya diskten

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,364
Merhaba,

Ramin az ama işlemcin de çok eski. Ram eklersen işlemciye ağır yük bindirip daha büyük sorunlara da yol açabilir. Eğer imkanın varsa işlemciyi de rami de bir tık yükseltirsen sorun büyük ölçüde azalır ama gerek yok, ben sadece terminal ile ilgileneceğim dersen bence Kali Linux' un eski sürümlerini kurarsan sorun çözülecektir.

İyi Forumlar...

Çözüm

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
44
23
Merhaba,

Ramin az ama işlemcin de çok eski. Ram eklersen işlemciye ağır yük bindirip daha büyük sorunlara da yol açabilir. Eğer imkanın varsa işlemciyi de rami de bir tık yükseltirsen sorun büyük ölçüde azalır ama gerek yok, ben sadece terminal ile ilgileneceğim dersen bence Kali Linux' un eski sürümlerini kurarsan sorun çözülecektir.

İyi Forumlar...
İkisinixe yükselt diyorsunuz yani anladım hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.