Kali linux ses sorunu

Birjapon

Yeni üye
20 May 2020
10
11
Yanlış yere konu açtıysam özür dilerim.

Sorunum : PC mi kali işletim sistemi yaptım fakat ses gelmiyor. Herşeyi denedim hatta tekrardan kurulum dahi yaptım ama olamdı ses açık görünüyor ama ne bilgisayardan nedene kulaklıktan ses gelmiyor. Sahte çıkış diyor nasıl düzeltebilirim ?

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
22
797
Macintosh
Konuyu yardım merkezine taşımalısınız.
Bu çözümü deneyebilirsiniz.
Merhaba arkadaşlar bu konumda sizinle kali linux özelliklede 2016.1 sürümü ile sıkça rastladığımız bir sorunu çözeceğiz.
Bu sorun ses sorunudur..

Şekilde de görüldüğü gibi ses'e dair herhangi bir ifade yok..
Adım 1: Kırmızı ile belirtilen alandaki çubuğu sona doğru sürükleyin.

Adım 2: Daha sonra yeni bir terminal açıp şu kodları yazın..

Adım 3: Kod 1: pulseaudio -D

Adım 4: Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi ses'e ait sekme geldi..

Adım 5: Kod 2: gedit .bashrc

Adım 6: Kod 2 'i yazdıktan sonra böyle bir pencere karşımıza gelecektir.

En alt satırına gelip şunları eklememiz lazım.

pulseaudio -D
clear

İşimiz bu kadar..Dosyayı kaydedip çıkabilirsiniz..
Umarım faydalı olmuştur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.