Çözüldü Kali Linux silmek?

Stringer

Yeni üye
15 Eki 2020
9
0
31
*öncelikle herkese selamlar. ben kali linuxu sanal makine kurmadan yükledim ve şuan silemiyorum. ve bilgisayar açılırken 2 seçenek beliriyor "işletim sistemini seçin" diye. seçmem için: win 10 ve kali linux yazıları çıkıyor. win 10 kısmındaki bütün kali dosyalarını sildim ve denediğim birkaç şey işe yaramadı.
*son olarak sanal makineyi sonradan kursam kali çalışır mı?

sorunumu çözebilirseniz çok mutlu olurum. herkese iyi forumlar, mutlu günler dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,418
1,489
K E R K Ü K
elbette sanal makineye kali linüx kurabilirsiniz, en pratik yöntemde budur.

bknz. [ame]https://www.youtube.com/watch?v=HOTFBstFPmE[/ame]

artı olarak diğer kalmış dosyaları silmek için:

sol alt kısımdaki windows butonuna sağ tıklayıp disk yönetimine geliniz.
boş alan vardır dualboot yaptıysan, hangi diskten ayırdıysan o diske ekliyiceksin, dosyaları diskine gelecek ordan silebilirsin.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

tüm diski temizleyip sıfırdan kurulum yapmanız gerekebilir. Bu tarz durumlarda sanal makine kullanıp herhangi bir işletim sistemini içine kurmanız daha sağlıklı olacaktır

MekoR

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
660
6
Merhaba,

Kaliyi sanal makineye yüklemen daha faydalı olacaktır kanaatindeyim.
Öncelikle sisteminden ikinci işletim sistemi olan Linux'u BU ADRESTEKİ aracı indirerek sil ardından sanal makine ve kaliyi kurabilirsin.

İyi Forumlar.

RootBeta

Katılımcı Üye
7 Ara 2020
536
1
Russia
Boot-Repair - Ubuntu Türkiye Wiki Bu linkteki sistemi indirip USB yöntemiyle boot edin. Gerekli işlemleri uygulayıp Windows'u açın. Disk yöneticisine gelerek Kali'nin olduğu diski silip yeni birim yaratın.

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Sanal makine linux çalışır ancak sistem gereksinimlerin çok iyi değilse performans olarak sıkıntı yaşarsın, zorlar seni. Tekrar dual kurman en uygunu olabilir, lightweight bir sistem tercih edersen sorun olmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.