Kali Linux Sürekli Donuyor !

MhtAlkn

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
323
0
.aspx
Arkadaşlar Merhaba. Kali Linux'ta Mozilla Firefox'u Açıyorum Yanına 2-3 pencere açtıktan sonra donuyor ama imleç çalışıyor neye bassan işlemiyor. bilgisayarı kapatıp açtığımızda düzeliyor ancak. bi el atın beyler-bayanlar Sanal Makine değil bu arada normal bilgisayar 4gb ram r7 240 ekran kartı pentium 5200 işlemci

Son düzenleme:

TrQures

Uzman üye
31 Tem 2017
1,852
1
Cehenem
Tek çağre var ya işlemci yükselteceksiniz yada az pencere açacaksınız emin değilim ama gereksiz dosyaları sileceksiniz format atarsanız kısa süreliğine düzele bilir

Son düzenleme:

'T0YB0X

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
934
465
C:\Program Files (x86)\
Arkadaşlar Merhaba. Kali Linux'ta Mozilla Firefox'u Açıyorum Yanına 2-3 pencere açtıktan sonra donuyor ama imleç çalışıyor neye bassan işlemiyor. bilgisayarı kapatıp açtığımızda düzeliyor ancak. bi el atın beyler-bayanlar Sanal Makine değil bu arada normal bilgisayar 4gb ram r7 240 ekran kartı pentium 5200 işlemci

Tek Bir Çaren Var. Oda Bilgisayarı Değiştirmek. İyi Forumlar.

Headron

Uzman üye
19 Mar 2017
1,213
0
Başka bir debian tabanlı işletim sistemi kur kali yerine. Yani benimde pek bilgim yok ama belki düzelir. Veya yeniden kur kali yi ana işletim sistemi olmasına rağmen nasıl donuyor anlamadım.

Headron

Uzman üye
19 Mar 2017
1,213
0
4gb ramın var sanala ne kadar ayırdın ? Linuxta mümkün olduğunca yüksek ram ister ki verim alabilesin. Tekrar kurup kaldırmayı dene yada bunlardan birini deneyin.
https://www.chip.com.tr/haber/cok-hafif-10-linux-dagitimi_56451.html
https://forum.shiftdelete.net/threads/hafif-linux-dagitimlari.528866/

Hocam arkadaş sanal makineye değil ana işletim sistemi olarak kurmuş fakat nasıl donuyor onu anlamadım bence yazılımsal bir sıkıntı var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.