Kali linux usb ile çalıştırma nasıl yapılıyor

siyahprens00011

Yeni üye
12 Mar 2016
7
0
arkadaşlar benim istediğim usb yi pc ye taktığım zaman kali linux a geçmesi usb olmadığı zaman windows olarak kalması bunu nasıl yapabilirim bilgisi olanlar yardım edebilirmi birkaç konu buldum forumda fakat anlayamadım pek daha doğrusu benim istediğim şey mi tam olarak onu anlayamadım.

4 Şub 2010
123
0
denizli
kardeşim deneme yapmadım lakin linuxu bilgisayarın hdd'si yerine flash bellege kurabilirsen bunu yaparsın ama grub önyükleyicisini de harddiskine kurman gerekecek , lakin grub ön yükleyicisini kurduğun zaman varsayılan olarak ilk linuxu isteyecektir. bunuda grub ekranında seçim yaptıgın seçeneğin ustune gelip "e" tusuna basarak içeriği alttaki seçenek yani windowsu yükletecek eçeneğin içeriğiyle değiştirmen gerekiyor böylece bilgisayarın tuşuna basarsın ve grub ekranında bir sure bekledikten sonra windowsu açacaktır.

Buradaki bağlantıda windows 7 için anlatılmış fakat bunu linuxa uyarlamayı deneyebilirsin , ingilizcen yoksa mesaj at kardeşim biraz uğraşayım senin için :)

saygılar

Son düzenleme:

siyahprens00011

Yeni üye
12 Mar 2016
7
0
kardeşim ingilizcem hiç yok birde bunu yaparken pc de kullandığım windows silinicek mi pek anlamıyorum kb lütfen özel mesaj iznim yokmuş atamıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.