Kali Linux Vega Kurulumu ve Kullanımı [Ceys]

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Merhaba arkadaşlar bu konuda Kali Linux üzerine Vega kurulumu ve kullanımını anlatacağım.
Vega sql, xss açık tarayıcı bir programdır. Windows için yazılmış toollar gibidir.
Acunetix programını kullananlar bilirler. Aynı mantıkla çalışırlar.
Kali Linux'un eski sürümünde (2.0) kurulu olarak geliyordu
şimdiki sürümlerde yükleme yapmak gerekir.

Vega'nın Kurulumu

Hemen yeni bir terminal açarak işlemlere başlayalım.

Öncelikle güncel depomuzu ekliyoruz.(Yani download yapacağımız serwer gibi düşünelim)
Kod:
echo deb [url=http://http.kali.org/kali]Index of /kali[/url] kali-rolling main non-free contrib > /etc/apt/sources.list

Şİmdi bu komutla depoyu güncelliyoruz
Kod:
apt-get update

Programının kurulması için
Kod:
apt-get install vega
komutunu veriyoruz.

Programın Çalıştırılması için terminale vega yazmak yeterlidir.

kurulum bu kadar şimdi nasıl kullanılır ona bakalım.

Vega'nın Kullanımı

Terminale vega yazıp yada uygulamalardan vega programını açtıysanız başlayalım.

1.Adım: Üst sekmelerden "Scan"(tara) sekmesine gelip "Start new scan"(yeni tarama başlat) diyoruz.

2.adım: Açılan pencerede kırmızı ile belirtilmiş yere hedef sitenin urlsini yazıp "Next" diyoruz.

3.Adım: Önümüze gelen pencerede iki seçeneğide aktif edip "Next" diyoruz.

4.Adım: Bu adımı boş geçiyoruz. "Next"

5.adım: Bu adımda taramaya istediğimiz parametre üzerinden devam edebiliriz. Eklemek istediğimizde Add,
çıkarmak istediğimizde Remove yaparız.
Son işlemide yaptıktan sonra Finish deyip taramayı başlatırız.

Gördüğünüz gibi tarama yapıyor. Bulduğu açıkları yan tarafta gösterir. High medium low gibi.
Bizim işimize yarayan kırmızı ile gösterilendir. Kırmızı ile bulduğu açığı alıp dilerseniz havijde dilerseniz sqlmap'te taratabilirsiniz.

Kolay gele :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.