Kali Linux Wifi Adaptörü & Handshake Hakkında

Backd00r

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
543
1
Tor Network
Merhabalar ben sanal makinam için wifi adoptoru alacağımda linux uyumluolması gerek birde aldıktan sonra nasıl bağlıyacağım nasıl görcek onun yerinemi gececek anlamadım birde hızlı olursa normal wifi yerindede kullanabilirmiyim wifi adoptoru onerileriniz varmı 20 50 arası ve handshake aga biri şifreyi giip bağlandığındamı olur yoksa mesela dişardan geliyor evde normal nete bağlanıyor şifreyi girmeden öyle handshake yakalınır teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

bhecy

Üye
17 Mar 2017
70
0
Tr
1-Birinci soru wifi adaptör tavsiyem carrefourda satılan 10-15tl lik atheros marka (ralink chip setli) olanlar başlangıç için işni görecektir. Linux ile uyumlu olan chip set kullanan wifi adaptör alman iyi olur yoksa çöp.

2- İkinci sorunu basitçe cevaplayayım. Wifi adaptörü tanıtma işiyle ilgili googledan yardım alabilirsin. Kullandığın sanal makine programına göre değişir. Handshake yakalamak senin maharetine kalmış. İllaha sisteme biri girecek sen onu dinleyip handshake yakalayacaksın diye birşey yok. Bunun çeşitleri var. Çok basit bir örnek :modeme bağlı olan bir kişiyi modemden düşürüp sonrasında bağlanırken kolaylıkla handshake yakalayabilirsin. Biraz gelişmiş bir örnek ise modemle aynı isimde bir sanal modem oluşturup modeme bağlı bir cihazın bağlantısını düşürdükten sonra senin sanal modemine bağlanıp şifreyi yazmasını sağlayabilrsin v.s. v.s. v.s. Daha fazla anlatmayım ki sen araştır ve hevesle dene ;)

Hadi kolay gelsin.

Teşekkürler Anladım Ama Modemden Düşürmeyi Anlamadım Nasıl Düşürebilirim Onu Modemden Araştırdım araştırmaya severim ama birşey bulamadım birde çekim hızı kuvvetli bir adoptor lazım win dows ilede kullanacağım

Deauth saldırsı bunun için vardır. Alttaki gibi örnek videoları inceleyebilirsin. Baya işine yarayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=PTzHztfdG2Y

Moderatör tarafında düzenlendi:
29 Tem 2017
82
0
32
GİZLİ
ya neden çok boş işle uğraşıyorsunuz dual boot kurun gitsin hem de kaliyi baya uzun zamandır kullanıyorum adaptörü siszden duyorum gerek yokki direk dual boot yapın sanalla ne uğraşıyorsunuz abi ya

Backd00r

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
543
1
Tor Network
1-Birinci soru wifi adaptör tavsiyem carrefourda satılan 10-15tl lik atheros marka (ralink chip setli) olanlar başlangıç için işni görecektir. Linux ile uyumlu olan chip set kullanan wifi adaptör alman iyi olur yoksa çöp.

2- İkinci sorunu basitçe cevaplayayım. Wifi adaptörü tanıtma işiyle ilgili googledan yardım alabilirsin. Kullandığın sanal makine programına göre değişir. Handshake yakalamak senin maharetine kalmış. İllaha sisteme biri girecek sen onu dinleyip handshake yakalayacaksın diye birşey yok. Bunun çeşitleri var. Çok basit bir örnek :modeme bağlı olan bir kişiyi modemden düşürüp sonrasında bağlanırken kolaylıkla handshake yakalayabilirsin. Biraz gelişmiş bir örnek ise modemle aynı isimde bir sanal modem oluşturup modeme bağlı bir cihazın bağlantısını düşürdükten sonra senin sanal modemine bağlanıp şifreyi yazmasını sağlayabilrsin v.s. v.s. v.s. Daha fazla anlatmayım ki sen araştır ve hevesle dene ;)

Hadi kolay gelsin.
Teşekkürler Anladım Ama Modemden Düşürmeyi Anlamadım Nasıl Düşürebilirim Onu Modemden Araştırdım araştırmaya severim ama birşey bulamadım birde çekim hızı kuvvetli bir adoptor lazım win dows ilede kullanacağım

hocama katılıyorum bnde anlamadım 2. sorunu ?

2 soru anlamadıysan 1 sorunun cevabını ver ?

Deauth saldırsı bunun için vardır. Alttaki gibi örnek videoları inceleyebilirsin. Baya işine yarayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=PTzHztfdG2Y
ama ben onun ağına bağlı değilimki

ya neden çok boş işle uğraşıyorsunuz dual boot kurun gitsin hem de kaliyi baya uzun zamandır kullanıyorum adaptörü siszden duyorum gerek yokki direk dual boot yapın sanalla ne uğraşıyorsunuz abi ya

aynen ya bende dualboot yapacaktım hç gerek yoktu kurmaya çalıştım yanlış bir şey yaptım dik yerinde cd rom hatası verdi pc birdaha açılmadı yendien windows yüklettmiştim yoksa ben şimdiye dual boot yapmıştım diskbölümünde ne yapacağım kafam karışıyor

güncel

Un4loWn677

Üye
15 Mar 2018
69
0
h4ck3rh8use
merhabalar ben sanal makinam için wifi adoptoru alacağımda linux uyumluolması gerek birde aldıktan sonra nasıl bağlıyacağım nasıl görcek onun yerinemi gececek anlamadım birde hızlı olursa normal wifi yerindede kullanabilirmiyim wifi adoptoru onerileriniz varmı 20 50 arası ve handshake aga biri şifreyi giip bağlandığındamı olur yoksa mesela dişardan geliyor evde normal nete bağlanıyor şifreyi girmeden öyle handshake yakalınır teşekkürler

o karşıdakine sm yapıyon ya giriyor şifreyi öyle gelir yani airack-ng ve diğer -ng serilerini öneririm veya ewil twin atack

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.