Kali linux wifi bağlanmıyor.

mamicino34

Üye
7 Haz 2010
246
0
Önce linux KDE kurdum wifi bağlanmıyor, hani wifileri gösteriyor şifreyi giriyorum bağlanıyor diyor ama 10-15 saniye sonra bütün wifiler gidip geliyor. Sonra dedim heralde bu sürümde yanlışlık var yada ben yanlış kurdum. Sonra kaldı linux 64 bit kurdum. Ama yine aynı sorun var. Ağları görüyor ama sürekli yeniliyor kendisini. Kablolu bağlantı olmadığı için birşey yapamıyorum. Sonra nra başka PC den internet kartinin driverini indirdim onu yüklemeye çalıştım ama oda olmadı. YouTube de ki her yolu denedim olmuyor. Lütfen bı yardımcı olun.

dhOEnS.jpg

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
Wireless kartın desteklemiyor olabilir.Arkadaşımda linux kurmak istiyordu fakat wireless kartının desteklememesi nedeniyle kurmadı.Eğer her şeyi yaptığın halde ağa bağlanamıyorsan önceki işletim sistemine dönmen en uygun seçenek olacaktır.

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
Birde bunu deneyin.

root@Debian: nano /etc/network/interfaces

yazarak içeriğin en altına şu kodları ekleyin.

#Benim Wireless Bağlantım
auto wlan0
iface wlan0 inet dhcp
wpa-ssid SSIDismi
wpa-psk KablosuzŞifresi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.