GNU/Linux Kali Linux & Windows Aynı PC de Kullanacagım

8 Ara 2018
115
0
Dostlar selamlar.
Sorular Kırmızı*
Kali linux orjinal sitesinden kali iso dosyasını yükledim.
Elimdeki temiz usbye rufus, yumi, kali live tarzı programlarla yazdırdım. Fakat usb ile boot etmeyi seçmeme rağmen pc açılışında direkt windows başlatılıyor. Çözümü bir türlü yapamadım. Sorun nerde ne olabilir? Bu şekilde ne kurulum yapabiliyorum ne de birşey. (İki farkı usbde denendi).

Son düzenleme:

Ataerimz

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
507
2
Guadalajara
Dualboot yapmanız için harddiskinizi iki parçaya ayırmanız yeterli olacaktır, sanallaştırma özelliğine sahip olmanıza gerek yok sonuçta diske kurulum yapıyorsunuz. USB boot seçeneği yerine bios ayarlarına girip usb harddisk seçeneğini birinci sıraya almanız gerekmektedir(dikkatli okuyunuz.)

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Birinci sorunuzun cevabı hayır. Yani Dual Boot şeklinde hem win hem kali kurduğunuz zaman başlangıçta size windowsu mu yoksa kaliyi mi calistiracagini sorar. Sizde hangisinin açılmasını istiyorsanız GRUB menüsünden seçersiniz o da açar.
İkinci sorunuz da ise usb yi taktığınız portu kontrol edin. Belki orada bir sıkıntı vardır. USB yi tam okuyamadigi için acamiyordur.

Iyi Forumlar...

8 Ara 2018
115
0
Merhaba;

Birinci sorunuzun cevabı hayır. Yani Dual Boot şeklinde hem win hem kali kurduğunuz zaman başlangıçta size windowsu mu yoksa kaliyi mi calistiracagini sorar. Sizde hangisinin açılmasını istiyorsanız GRUB menüsünden seçersiniz o da açar.
İkinci sorunuz da ise usb yi taktığınız portu kontrol edin. Belki orada bir sıkıntı vardır. USB yi tam okuyamadigi için acamiyordur.

Iyi Forumlar...

Hocam pcde normal olarak görüyor. Elimde iki tane usb vardı. Birisini takıp pcyi çalıştırdığımda anlamsız bir şekilde donuyordu.
Diğerinde (cruzer blade 8gb) dediğim gibi direkt windows çalıştırılıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.