Kali Linux Yardım

indeterminate

Yeni üye
6 Mar 2016
18
0
Selamun Aleyküm bende kali linux kurulu ve içerisinde hack programalrı gibi hack programları var bunları ögreticek kali linux eğitim seti buldum indiridm yanlız bunları öğrenmem doğrumu ve başka ne öğreniyim sadece bir hacker kali linuxla her işini görebilirmi her türlü hack yapabilirmi ? yardımcı olursanız sevinirim.

llJackSparrowll

Uzman üye
21 Eki 2014
1,537
2
Karayipler
Selamun Aleyküm bende kali linux kurulu ve içerisinde hack programalrı gibi hack programları var bunları ögreticek kali linux eğitim seti buldum indiridm yanlız bunları öğrenmem doğrumu ve başka ne öğreniyim sadece bir hacker kali linuxla her işini görebilirmi her türlü hack yapabilirmi ? yardımcı olursanız sevinirim.

Aleyküm selam

Hazır programlar ile her iş görülemez fakat Kalide bulunan çoğu programı(En azından önemlilerini) bilen kişi çoğu sistemi Hackleyebilir diye düşünüyorum.

indeterminate

Yeni üye
6 Mar 2016
18
0
kardeşim bazı yerlerde okuyorum bir hacker sadece linuxla her işini görebilir yani windows açık bir sistem değilya linux gibi işletim sistemi olarak linuxla herşey yapılabilir terminal v.b şeylerle yazıyodu onun için merak ediyorum windowssuz linuxla yapabilirmyim her şeyi ?

CuwQQ

Üye
5 Haz 2016
182
0

Yaparsın ama zor biraz bende denedim ama olmuyor pek şey kendin yapmaya dene sistemleri ama kalide wlan hackı mümkün olabiliyor.

indeterminate

Yeni üye
6 Mar 2016
18
0
kardeşim sıkıntı şurda kalideki programlar veya ek program veya terminal hack işini görcekmi yavaş yavaş öğrenicem herşeyi :) yani bir hackera kali yeterli olurmu ?

1453ht

Üye
5 Ocak 2016
241
0
Adana
dostum bence sen kaliyi sil, ubuntu yükle. Anşadığım kadarıyla daha önce linux kullanmadın. Ubuntunun arayüzü daha kullanışlı. Kalideki programları kendinde "apt-get install program-adı" yazarak indirip kullanabilirsin.

apt-get komutu ile ubuntuya kali programları yüklenemez
2.si ubuntu konusunda haklısın ubuntu günlük kullanım için iyidir ama hack için kali de toollar kullanmayı bilirsen işe yarar

Hyd

Uzman üye
13 Ara 2015
1,011
0
Ankara
dostum kali linux zordur ilk önce tavsiyem sanal sürücü üzerinden kurmandır ve kali linux eğitim seti var BGA'nın yayınladıgı ücretli olan bir set formumuzdan ücretsiz edinebilirsin

sana tavsiyem met@sploit ve armitage öğrenerek başlaman pentest işlemlerinde en çok bunlar kullanılır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.