Donanım Kali Linux yer az hatası

disparaa

Üye
29 Eki 2018
208
5
depthsofhell
6-7 aydır Kali 'yi haftada en az iki üç kez açıyorum. Ancak birazcık yavaş ve yer yok diyor. Biliyorum çok az ama "300 MB kaldı çöpü boşalt." gibi uyarılar veriyor.

8 GB RAM var. C ve D disklerim var. Çoğu dolu. (Ders bilgileri ve uygulamalar)

Nasıl bu hatayı aşıp yeri çoğaltabilirim ve hızlandırabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

AhmetKaan46

Uzman üye
15 Şub 2019
1,407
20
30
root@Kaan:~#
Gereksiz paketleri kaldırın

sudo apt autoremove
ve ya

sudo apt-get autoremove

APT Cache Temizleyerek Boş yer açın
sudo du -sh /var/cache/apt

sudo apt-get autoclean
ardından terminalde

sudo apt-get clean

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.