Kali linux yükledim Fakat !

16 Ocak 2016
199
0
Arkadaşlar Kali linux hakkında bilgili olan birileri yardıma gelebilirmi, yardım konusu mesela flash player yükledim ama aktive edememek veya bir exe dosyasını çalıştıramamak gibi basit şeyler lütfen yardımcı olun teşekkürü çok görmem gerekirse uzaktan kontrol şeyini veririm yardımcı olursunuz çok saolun.

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
2
Oxymoron
Arkadaşlar Kali linux hakkında bilgili olan birileri yardıma gelebilirmi, yardım konusu mesela flash player yükledim ama aktive edememek veya bir exe dosyasını çalıştıramamak gibi basit şeyler lütfen yardımcı olun teşekkürü çok görmem gerekirse uzaktan kontrol şeyini veririm yardımcı olursunuz çok saolun.

Flashı exe ile mi yükledin?

talyus

Kıdemli Üye
5 Ağu 2007
2,163
3
Diye Sorma
Bak simdi adobeflashplayer.tar.gz yi indir arsivden cikart sonra libflashplayer.so isimli dosyayi /usr/lib/mozilla/plugins/ in icerisine at yukelemeye falan gerek yok :)

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
2
Oxymoron

adobe flash player.tar.gz olarak yüklü dostum

Dostum hakikaten flashı ne için yükledin ki?Tarayıcılar bile flashı bırakıyor artık gerekli bişey değil?Ha source code falan yüklediysen bişey diyemem ama

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
Linux sistemlerde exe diye bir dosya formatı yok. Bu bir
ikinci burda kuracağın paketin derlenmesi olayı var önce flash playeri sitesinden Deb uzantılı olanı indir.
Debian oluyo yani onu indir. Komut satırından derle

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
2
Oxymoron
dostum benim asıl sıkıntım şudur: şuanda bilgisayarımda mesela rardan dosyaları çıkardım diyelim anonymousdosser.exe ben bu programı çalıştıramıyorum

Wine yüklü mü?Yüklüyse apt-get install -r wine yazarak dener misin

Linux sistemlerde exe diye bir dosya formatı yok. Bu bir
ikinci burda kuracağın paketin derlenmesi olayı var önce flash playeri sitesinden Deb uzantılı olanı indir.
Debian oluyo yani onu indir. Komut satırından derle

Oluyo exe wine ile

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.