kali linux

22 Ara 2013
214
0
merhaba arkadaşlar benim masaüstü pc var ve artık yavaş yavaş hack öğrenmeye başlamak istiyorum bunun için işletim sistemimin linux olması gerktiğini duydum ve en iyisi kali linuxmuş. nedir bu kali linux ne işe yarar pc ye komplemi kurmalıyım yoksa sanal olarakmı kullanmalıyım.herhangi bir sorun olurmu pc kaldırırmı kali linux hakkındaki bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum...Şimdiden TEŞEKKÜRLER... pcnin özellikleri 3 GB ram 2GB nvidia ekran kartı 250 GB HDD intel(R) Pentium (R)D CPU 2.80 GHz

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Kali linux kullanıcıya daha çok kontrol hakkı verdiği için gizlilik ve hack konularında iyidir. Ama windowsa alıştıysan linux'u sevmen zor olur.

Cermencik

Üye
25 Haz 2015
187
0
Kali Linux sanal pc uzerine kurulum icin,

32-Bit VMware Link -- Sanal pc kurma programi. VMware Workstation 8.0.3 Lite 32 Bit 64 Bit Linkleri (Katılımsız) yazisi altindaki 8.0.3 versiyonunu indirmeniz gerekiyor 32-Bit icin. VMware Workstation 11 64-Bit icindir. Bunu indirmeyiniz.

Kali Linux VMware 32-Bit Image Link -- Kali Linux 2.0 32-Bit Sanal Pc icin Kali tarafindan sunulan hazir kurulu sistem.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.