Çözüldü kali linux

Osmanli54

Üye
16 Mar 2017
123
0
selamın aleyküm arkadaşlar bilgisayarıma kali linux kurmam ne işime yarar

yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Aleyküm Selam.Özgür Olursun.Açık Kaynaklı Bir İşletim Sistemidir Yani Bir Programı İstediğin Gibi Değişirsin.Performans İstiyorsan Bu İşletim Sistemi Tam Sana Göre Mozilla 25 MB Yiyor Ve Hack İle Uğraşmaktan Zevk Alıyorsan Linux Senin İçin.

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Aleyküm selam hocam şimdi Kali Linux'un şöyle bir avantajı olacaktır Windows'ta kullanılması sıkıntılı olan ve randıman vermiyen araçları Kali Linux'ta oldukça stabil ve rahat kullanabilirsiniz

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,743
1,506
Linux un bir çok faydası bulunuyor. Ben şahsen içerisindeki araçları için kullanıyorum sanal makine üzerinde. Sizin amacınız nedir ona göre dağıtım önerelim

sMrXX

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
389
2
Kalu-Beladan
Örneğin şöyle bir örnek vereyim iphone kısıtlı bir cihazdır jailbreak yaparak istediğini yapabilirsin.Ben kali linux'u jailbreak'a benzetiyorum windows kısıtlı bir sistem.Linux dünyasında dünyayı sen yönetiyorsun.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
merhaba
Kali linux işletim sistemi hackerlerin kullandığı bir sistemdir.
sızma testinden tutunda wifi kırma araçlarına kadar birçok yardımcı yazılım barındırır içinde
bu işere merakınız varsa kullanmanızı tavsiye ederim
iyi forumlar dilerim

14 Mar 2017
176
0
Backtrack geliştiricileri tarafından derlenip ortaya çıkarılan yeni bir Penetrasyon testleri için yapılmış bir Linux tabanlı işletim sistemi

kurmanı öneririm Windows sevmiyorsan

Osmanli54

Üye
16 Mar 2017
123
0
Linux un bir çok faydası bulunuyor. Ben şahsen içerisindeki araçları için kullanıyorum sanal makine üzerinde. Sizin amacınız nedir ona göre dağıtım önerelim

Örneğin şöyle bir örnek vereyim iphone kısıtlı bir cihazdır jailbreak yaparak istediğini yapabilirsin.Ben kali linux'u jailbreak'a benzetiyorum windows kısıtlı bir sistem.Linux dünyasında dünyayı sen yönetiyorsun.

merhaba
Kali linux işletim sistemi hackerlerin kullandığı bir sistemdir.
sızma testinden tutunda wifi kırma araçlarına kadar birçok yardımcı yazılım barındırır içinde
bu işere merakınız varsa kullanmanızı tavsiye ederim
iyi forumlar dilerim

Hepinize teşekkür ediyorum bide galiba linux biraz karışık diyorlar doğru mudir

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Hepinize teşekkür ediyorum bide galiba linux biraz karışık diyorlar doğru mudir

Okadarda karışık değil dostum, Mesela windowsda bir program genelllikle açık kaynak kodlu olmuyor, Şüpheleniyorsun acaba virüs varmı?! Ama linux sürümlerinde genellikle toollar açık kaynak kodlu olduğu için kod üzerinde degişiklik yapabilir o toollu kendi zevkine göre isimlendirebilirsin. Linux üzerinde herşey ücretsizdir. Sana gelip program bilader serial key girsene?. demez. İçerisinde bir çok tooll yüklü şekilde gelir offica programları gibi gibi. Kali linuxta hack araçları nerdeyse bir çooğu ve fazlası yüklü bir şekilde gelir. Ama sana ubuntu öneririm. Ubuntuya başla direk ubuntuya alıştıktan sonra diğer linux sürümlerine geçersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.