GNU/Linux Kali Linux'ta İndirdiğim Araçlar Dosyalarımda Gözükmüyor

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
Kurulumu nasıl yaptınız ? iso kullanıp manuel'mi kurdunuz yoksa .ova dosyasıyla'mı kurdunuz ?
iso kurulumda kendisi sorar,
Dizinler ayrı olsun
Aynı klasörde olsun diye net hatırlamıyorum böyle bir soru soruyordu.
Ama ova ile kurduğunda herşey otomatik geliyor.

Ek olarak: Kali Linux'ta Masaüstü ekranında sağ tıklayıp Terminal'i orda açmayı dene

Alishan

Yeni üye
30 Eki 2023
19
2
Kurulumu nasıl yaptınız ? iso kullanıp manuel'mi kurdunuz yoksa .ova dosyasıyla'mı kurdunuz ?
iso kurulumda kendisi sorar,
Dizinler ayrı olsun
Aynı klasörde olsun diye net hatırlamıyorum böyle bir soru soruyordu.
Ama ova ile kurduğunda herşey otomatik geliyor.

Ek olarak: Kali Linux'ta Masaüstü ekranında sağ tıklayıp Terminal'i orda açmayı dene
Kali Linux İSO evet ama bilmiyorum maunelmi yoksa ova dosyasıyla kurduğumu burada bir eğitim seti vardı ordan izledim vidioyu orda ne yapildiysa bende doğru sekilde olanı yapitm bundan önceki başka videolarda da ben Kali Linux iso dosyası kurduğumda indirdiğim toollar gözükmüyordu githubdan olan toollar veya txt dosyaları nerede olduğunu bilmiyorum cd Desktop dediğim zamanda toolar çıkmıyor yani filese girdigimdede home/username/Desktop yalnızca Desktop documents felan var toolar yok

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
Kali Linux İSO evet ama bilmiyorum maunelmi yoksa ova dosyasıyla kurduğumu burada bir eğitim seti vardı ordan izledim vidioyu orda ne yapildiysa bende doğru sekilde olanı yapitm bundan önceki başka videolarda da ben Kali Linux iso dosyası kurduğumda indirdiğim toollar gözükmüyordu githubdan olan toollar veya txt dosyaları nerede olduğunu bilmiyorum cd Desktop dediğim zamanda toolar çıkmıyor yani filese girdigimdede home/username/Desktop yalnızca Desktop documents felan var toolar yok
Muhtemelen bahsettiğim seçeneği işaretlemişsiniz. Toolar vs. indirilen dosyalar aynı klasörde olsunmu diye sorulan kısımda hatalı yapmışsınız.
Sanal makineye kurduğun Kali linux'u tamamen sil. ve videoda bahsedildiği gibi kurulum yap.
Sakın eski iso üzerinden kurulum yapma .ova dosyasıyla kurulum yap bu şekilde çoğu ayar otomatik olarak gelmiş olacak. Sağlıklı olanda bu zaten.
Videoda kurulum aşaması vs. çok iyi şekilde anlatılmış izleyebilirsin. Video'daki gibi kurulum yaptığın halde hata alıyorsan buraya yazmayı unutma.

Alishan

Yeni üye
30 Eki 2023
19
2
Muhtemelen bahsettiğim seçeneği işaretlemişsiniz. Toolar vs. indirilen dosyalar aynı klasörde olsunmu diye sorulan kısımda hatalı yapmışsınız.
Sanal makineye kurduğun Kali linux'u tamamen sil. ve videoda bahsedildiği gibi kurulum yap.
Sakın eski iso üzerinden kurulum yapma .ova dosyasıyla kurulum yap bu şekilde çoğu ayar otomatik olarak gelmiş olacak. Sağlıklı olanda bu zaten.
Videoda kurulum aşaması vs. çok iyi şekilde anlatılmış izleyebilirsin. Video'daki gibi kurulum yaptığın halde hata alıyorsan buraya yazmayı unutma.
Çok teşekkür ederim saolun dikkatiniz için simdi deniyecem

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.