Kali Linuxta USB Sorunu

AresMuscle

Yeni üye
1 Ara 2018
14
0
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. VirtualBoxt'ta usb ye izin verdiğim zaman Kali'yi açmıyor. WiFi kartını takmak istiyorum fakat görmüyor. Nasıl bir yol izlemem lazım?

Examplernszt

Yeni üye
2 Ara 2018
46
0
Dünya
Linux üzerinden bunu düzeltebilirsin. Öncelikle GUI olarak yapmak istiyorsan
Kod:
sudo apt-get install gparted

gparted ile düzeltebilirsin

yok ben kodla düzelteceğim diyorsan ise :
Kod:
sudo -

sfdisk -l

ile mevcut disk tablosunu görürsün.Yani linux flash belleğini sdx olarak neyi görüyor misal sdc1 gibi

Kod:
fdisk /dev/sdc

sonra d'ye bas sonra n bas p bas enter enter ile devam et w ile işlemi yaz ben sonda q bas çık.

en sonda
Kod:
mkfs.ntfs /dev/sdc1

ALINTIDIR !

Bu arada Mönitoring Mode destekliyor mu
Eğer kırdığınız wifiden data aktarımı yapmak istiyorsanız bu modu destekleyen bir
wifi adaptörü almanız gerekir sanırım alpha en iyisi olması lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AresMuscle

Yeni üye
1 Ara 2018
14
0
İstanbul
Linux üzerinden bunu düzeltebilirsin. Öncelikle GUI olarak yapmak istiyorsan
Kod:
sudo apt-get install gparted

gparted ile düzeltebilirsin

yok ben kodla düzelteceğim diyorsan ise :
Kod:
sudo -

sfdisk -l

ile mevcut disk tablosunu görürsün.Yani linux flash belleğini sdx olarak neyi görüyor misal sdc1 gibi

Kod:
fdisk /dev/sdc

sonra d'ye bas sonra n bas p bas enter enter ile devam et w ile işlemi yaz ben sonda q bas çık.

en sonda
Kod:
mkfs.ntfs /dev/sdc1

ALINTIDIR !

Bu arada Mönitoring Mode destekliyor mu
Eğer kırdığınız wifiden data aktarımı yapmak istiyorsanız bu modu destekleyen bir
wifi adaptörü almanız gerekir sanırım alpha en iyisi olması lazım.

WiFi adaptörüm mevcut,çok teşekkürler...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.