Kali linux'ta192'li ip alamıyorum

emirargng

Yeni üye
31 Eki 2023
19
1
Arkadaşlar merhabalar turknet modeme geçtik 5.0 modem getirdiler kablosuz bağlantı için realtek aldim bizim modem dışında bütün modemi gösteriyor, linuxta "ifconfig" yazinca eth0 10 ile baslayan ip gösteriyor. virtual box üzerinden defalarca kurdum ağ ayarlarını değiştirdim yine de fayda etmedi, nasıl yapacağımı bilen varsa yardimci olabilir misiniz? virtual box değil de kaliyi usb üzerinden kursam yine aynı sorunu alır mıyım bu sorunu nasıl düzelteceğim?

emirargng

Yeni üye
31 Eki 2023
19
1
köprü bağdaştırıcı yaptigim zaman secenek olarak kablosuz baglantimi sectim olmadi, tekrardan köprü bağdaştırıcı ve birşey seçmedim yine olmadı. ilk defa böyle birşey yaşıyorum iki gece uyuyamadim sorunu çözeceğim diye yok olmuyor ya belki 20 kere kali yükledim ağ ayarları değiştirdim yine olmadı

Narheur

Üye
27 Şub 2023
51
32
Bed
Modem arayüzünden kablosuz ağ ayarlarına girip frekans bandını 2.4 ghz olarak ayarlayabilirsin. Belki wifi kartın 5.0 ı desteklemiyordur. Olmadı aygıt yöneticisinden virtualbox ın ağ driverlarını silip tekrar yüklemesini sağlayabilirsin ya da vmware pro ya geçersin.

emirargng

Yeni üye
31 Eki 2023
19
1
Modem arayüzünden kablosuz ağ ayarlarına girip frekans bandını 2.4 ghz olarak ayarlayabilirsin. Belki wifi kartın 5.0 ı desteklemiyordur. Olmadı aygıt yöneticisinden virtualbox ın ağ driverlarını silip tekrar yüklemesini sağlayabilirsin ya da vmware pro ya geçersin.
hocam 2.4ghz olarak ayarladim yine gözükmedi telefonda gözüküyor ama pcde gözükmüyor aldığım ethernet usbsi 2.0, 2.4ghz olarak ayarladim yine görmüyor çok farklı var mi usbnin 2.0 olması?

Narheur

Üye
27 Şub 2023
51
32
Bed
Bilgisayarın laptop mu yoksa masaüstü mü ? Masaüstüyse ve wifi kartı kullanıyorsan belki kart bozulmuştur. Laptoptaysa laptobun driver sayfasına gidip wifi driverı yükleyip eskisini silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

emirargng

Yeni üye
31 Eki 2023
19
1
Bilgisayarın laptop mu yoksa masaüstü mü ? Masaüstüyse ve wifi kartı kullanıyorsan belki kart bozulmuştur. Laptoptaysa laptobun driver sayfasına gidip wifi driverı yükleyip eskisini silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.
masaüstü sadace 5g olan wifileri göstermiyor birazdan komşumuzun laptop'unu alıp wifiye bağlanıyor mu diye kontrol edeceğim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.